Madonas novada domes uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komiteja pagājušajā piektdienā, izskatot jautājumu par pašvaldības ikmēneša tirgus organizēšanas pilnveidošanu Madonā, Saieta laukumā, nolēma virzīt apstiprināšanai novada domes sēdē saistošo noteikumu projektu, kā arī konceptuāli atbalstīja tirgus rīkošanu 12 reižu gadā, katra mēneša otrajā sestdienā, izņemot pavasara gadatirgu „Viss dārzam", kad tas notiks aprīļa pēdējā sestdienā, jo stādu audzētāju Latvijas kartē tā jau tradicionāli ir iezīmēta kā Madonas diena. Savukārt Kartupeļu svētki norisināsies oktobra otrajā sestdienā, tas nozīmē, ka tāda situācija, kad vienā mēnesī Saieta laukumā notiks divi tirgi, pret ko visvairāk arī iebilst vietējie tirgotāji, vairs neatkārtosies.
Komiteja atbalstīja arī priekšlikumu sadalīt tirgu nevis trijās zonās, kā to sākotnēji ierosināja novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un attīstības nodaļa, bet gan divās, lai, kā atzīmēja deputāte Antra Gotlaufa, lieki nesarežģītu dzīvi ne tirgotājiem, ne pircējiem. Iespējams, iecerētais zonējums neattieksies uz tirgiem, kas notiks janvārī, februārī, martā, kad salīdzinoši mazāk ir pašu tirgotāju un visa tirdzniecība norisinās Saieta laukumā, tikai nedaudz iestiepjoties blakus esošajās ielās.
Bet kopumā uzņēmējdarbības atbalsta un attīstības nodaļas vadītāja Romāna Hačatrjana centieni un izstrādātā koncepcija par tirgus organizācijas pilnveidošanu Saieta laukumā, diferencētas maksas, iepriekšējas pieteikšanās un elektroniskas norēķinu sistēmas ieviešanu, lai tirgotāji tirdzniecības vietas aizņemtu tirgus dienas rītā, nevis iepriekšējā vakarā, utt. guva gan deputātu, gan klātesošo atbalstu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto