Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Ko ņaudiet, pilsētnieki!”

Redakcija

Autors • 23.02.2010.

Burtu lielums

Sestdien sasniga pamatīgi. Tie, kam bija kaut kur jādodas vai jābrauc, izjuta diezgan lielas problēmas. Svētdien jau rīta agrumā strādāja sniega tīrāmā tehnika, tika tīrīti gan ceļi, gan trotuāri, tomēr daudzviet tie joprojām vēl bija grūti izbraucami un izbrienami.

Saprotot, ka visas ielas un trotuārus vienlaicīgi iztīrīt nav iespējams, tomēr izskatās, ka, ņemot vērā gājēju un braucēju plūsmas intensitāti, lietderīgi ir apsvērt secību, kādā ielas un trotuārus atbrīvot no sniega. Piemēram, šoziem madonieši redakcijai vairākkārt ir pauduši neapmierinātību par trotuāriem Raiņa ielā, kas tomēr esot viena no Madonas pilsētas centrālajām ielām un pa kuru uz pirmsskolas izglītības iestādi „Saulīte" dodas daudzi vecāki ar bērniem.

Šai sakarā savas domas, izlasot sestdienas laikrakstā publicēto materiālu „Piektdiena atkal sākas ar sniegu…", „Stara" mājas lapā www.estars.lv pauduši vairāki lasītāji.
„Iesaku pašiem ņemt lāpstas un tīrīt savu durvju priekšu, jo tā var izvingroties, svaigu gaisu paelpot un vēl labu darbu padarīt!"

„Aldonis nekad nesatraucas par niekiem – tāds neliels sniedziņš, var jau izbrist. Viss rādās rožainās krāsās. (..)"

„Izgāju svētdienas vakarā pastaigā ar suni… un palika kauns tā par savu pilsētu… VIDa mājas priekša netīrīta! Raiņa iela šausmīga! Raiņa-Blaumaņa ielas ietves krustojums – putra. Vispār nesaprotami – gandrīz krustojuma vidū sastumts sniegs. To kaudzi nu gan varēja sastumt tālāk, uz zālienu Blaumaņa ielā. Saules ielas atsevišķi posmi – mazas meža takas. Labrīt, privātmāju īpašnieki! Ejot uz kultūras namu pāri Raiņa ielai no skvēra puses, praktiski nepārejami vaļņi, ilgi jāmeklē, kur pāriet. Tā vien liekas, ka guļam un barojamies Sūnu ciemā, nevis novada centra pilsētā. Cienījamie vadošie! Izejiet kājām vismaz galvenās Madonas ielas (nu jau taciņas)! Kas notiks rīt no rīta, kad visi dosies darbos? Gods tiem, kuri perfekti izšķūrējuši „Unibankas" laukumu. Varēja vēl notīrīt arī ietvi, pretim Ķekavas veikalam, citādi tur tik tāda iemīta taciņa uz autobusu pieturu, jo ietve vispār nav tīrīta! (Sniega segas biezums uz ietves ap 50 cm). Poruka iela tīrīta, tas iepriecināja. Ko dara tie, kam maksā 100 latu mēnesī? Kur sētnieki? Rīt jābrien būs ķerziniekos (automašīna uzsēdīsies VIDa laukumā). Ak!!! Rīt priekšnieki celsies un sāks domāt, darbus dalīt un tad tik tīrīt… bet pag! varbūt nemaz netīrīt? Gan pats nokusīs! Kauns, kauns „(ne)atbildīgajiem"…"

„Ko ņaudiet, pilsētnieki, – es vakar 6 stundas raku, lai šodien varētu izbraukt no garāžas, bet es tāpat maksāju visus nodokļus…"

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px