Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Klubiņš “Pie kamīna” svin 25

LAURA KOVTUNA

Autors • 04.01.2018.

Klubiņš “Pie kamīna” svin 25
Burtu lielums

Aizritējuši 25 gadi, kopš klubiņš „Pie kamīna" aicina Madonas seniorus uz sirsnīgām pasēdēšanām, tikšanās reizēm ar interesantiem ļaudīm un apkārtnes personībām, rīko koncertiņus, ekskursijas un citas interesantas aktivitātes. Gada nogalē klubiņa apmeklētāji tikās jubilejas pasākumā, kur atskatījās uz saistoši aizvadītajiem gadiem un priecājās par svētku koncertu un sarūpēto cienastu.

Svētku reizē klātesošos sveica Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora un sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Riekstiņa, dāvinot torti un aicinot seniorus tikpat aktīvi darboties arī turpmāk. – Lepojamies ar to, ka esat pietiekami pašpietiekami, lai organizētu savu dzīvi, sevi nodarbinātu. Pašvaldība ir vienmēr gatava atbalstīt jūsu intereses un vēlmes. Ne vienmēr tur augšā vislabāk zina, ko katram cilvēkam vajag. Tieši tādēļ šādas organizācijas, klubiņi piepilda sabiedrības dzīvi, – „Pie kamīna" darbošanos atzinīgi vērtēja Zigfrīds Gora.
Siltus vārdus apmeklētājiem teica arī Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Rolands Pētersons un ilggadēja klubiņa „Pie kamīns" viešņa tikšanās reizēs – Dzintra Stradiņa. Muzikālus priekšnesumus sniedza Madonas BJC skolotājas Daces Sinātes audzēkņi un kolēģis Edmunds Vestmanis; kolēģe Dace Dzilna novadīja improvizācijas spēli.
Seniores, klubiņa dalībnieces, pateicās par vienmēr sagādāto prieku, pārsteigumiem, ekskursijām un patīkamām tikšanās reizēm, ko sarūpē gan esošā bērnu un jauniešu centra (BJC) komanda, gan savulaik – sākotnējās klubiņa stūrmanes un idejas autores – bijusī Madonas BJC direktore Leontina Brenčeva un BJC metodiķe, bijusī klubiņa „Pie kamīna" vadītāja Līga Grāvīte.
Kā atcerējās Leontina Brenčeva, savulaik ideja par klubiņa „Pie kamīna" tapšanu radusies tāpēc, ka tajos laikos skolēnu namiņam, kurā noritēja interešu pulciņi skolēniem, bija iespēja papildināt savas darbošanās loku. – Kad vien mums notika pulciņu vai skolēnu namiņa kopējie pasākumi, tos ļoti bieži apmeklēja tieši vecmāmiņas. Saprotams, jo vecāki ir darbā, lai bērnus redzētu un atvestu no interešu pulciņiem, nāca vecmāmiņas, kurām brīvā laikā netrūka. Sapratām, ka vajadzētu darboties šajā virzienā. Kā svētība nāca jaunā skolēnu namiņa ēka Skolas ēkā ar skaistu kamīna zāli, kur patīkami pulcēties. Katrai vietai ir sava aura, un šajā vietā tā vienmēr ir bijusi īpaša, iedvesmojoša, – pauda Leontina Brenčeva.
Kā viņa uzsvēra, galvenā darītāja gan vienmēr bijusi Līga Grāvīte, kas klubiņu vadīja 21 gadu.
Savās atmiņās Līga Grāvīte piekrita, ka interešu pulciņu skolēnu vecmāmiņas bijis pamudinājums meklēt kādu aktivitāti senioriem un reizē – arī iespēja pulcēt tos cilvēkus, kuri jūtas vientuļi, bet darboties griboši. Līga Grāvīte pastāstīja: – Pati pirmā mūsu tikšanās bija 1992. gada decembrī. Atnāca nedaudzi, jo cilvēki vēl baiļojās, kas te notiks. Nebija tā pierasts, kā šobrīd, ka pasākumi var notikt gan kultūras namā, gan bibliotēkā, gan muzejā, gan skolēnu namiņā. Bija tādi lielie pasākumi, bet ne klubiņi. Nepadevāmies, bet aicinājām atkal sanākt kopā janvārī. Tā arī pamazām sākās, līdz tikāmies reizi mēnesī un nolēmām, ka būsim klubiņš „Pie kamīna". Tā tie gadi paskrējuši, rīkojot aktivitātes, tikšanās, sadarbojos arī ar skolu kolektīviem, pagastu vokālajiem ansambļiem, lauku kapelām, jo pašai ļoti patīk mūzika. Tās bijušas arī ekskursijas, interesantas tikšanās – šie gadi pagājuši ļoti darbīgi.
Pirms četriem gadiem klubiņa „Pie kamīna" vadīšanas stafeti pārņēma BJC metodiķe Vineta Blumberga, un šodien var secināt, ka dalībnieču skaits ir audzis.
– Tātad senioriem tas patīk un ir vajadzīgs. Klubiņu apmeklē vidēji virs 40 dalībniecēm, ir arī pāris kungi, kas pa reizei atnāk uz mūsu tikšanos. Nemainīgi tiekamies BJC zālē pie kamīna, kad ir kādi lielāki pasākumi, arī 25 gadu jubilejas svinībās, meklējam kādu lielāku telpu, lai visi varētu satilpt. Joprojām tiekamies reizi mēnesī, darbošanās sezona ilgst no oktobra līdz maijam, – par klubiņa šābrīža darbību vēstīja Vineta Blumberga.
Viņa piebilda, ka aktivitātes veido, ņemot vērā pašu dalībnieču vēlmes, ko sezonas sākumā noskaidro ar anketu palīdzību un kopīgām sarunām. Līdz ar to tikšanās tiek veidotas izklaidējoši izglītojošas, pa reizei darbojoties arī radoši, turklāt reizi gadā ir kopīga ekskursija.
– Esam tikušies ar lektoriem, ir ciemojušies bibliotēkas darbinieki, lai iepazīstinātu ar jaunumiem literatūrā, bērni ir snieguši koncertiņus, teātra izrādītes, tāpat ir piesaistīti BJC kolēģi, veidojot pēc iespējas dažādāku pasākumu programmu. Ejam arī līdzi laikam un šopavasar ar domām iesaistījāmies Lielajā talkā, pie mums ar stāstījumu viesojās Juris Jātnieks no Dabas aizsardzības pārvaldes. Kas pašus dalībniekus interesē, to cenšos ieviest aktivitātēs, ņemot vērā arī to, kas katrā mēnesī aktuālāks, – pauda Vineta Blumberga.
Viņa atzina, ka darbošanās klubiņā „Pie kamīna" ir viņas sirdsdarbs: – Es ļoti novērtēju to sirsnību un viedumu, kas piemīt šīm kundzēm. Viņas ir nodzīvojušas krietnu mūžu, ko cienu un no tā varu iedvesmoties. Šīs tikšanās reizes mums ir kā apmainīšanās ar savstarpējo enerģiju, kad baudīt kopābūšanas prieku.

5.01.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px