Kad skolēnu autobusu reisi ir pārtraukti vasaras dēļ, šos transportlīdzekļus pašvaldības var atvēlēt arī ekskursijām. Praulienas pagasta pensionāru klubiņš „Pie Aiviekstes" to izmantoja tuvākai Sēlijas iepazīšanai.
Žēl, ka neparedzētu apstākļu dēļ ekskursantu rīcībā lielā autobusa vietā tika piedāvāts uz pusi mazākais, kādēļ daudziem brauciens tika atteikts. Bet ieplānotais maršruts izrādījās interesants, un visi ceļotāji bija apmierināti.
Vispirms nonācām Jaunjelgavas novada centrā. Agrāko Fridrihštati 1646. gadā nodibināja Kurzemes hercoga Fridriha Ketlera atraitne sakarā ar liellaivu ceļu augšup pa Daugavu. Pilsēta bieži pavasaros applūda. Tagad uzcelts aizsargdambis. Tagadējā domes ēka celta 1912. gadā. Tās priekšā ir sargs – guloša lauvas statuja, bet pagrabtelpu īrē kāds privātas ziepnīcas kungs, pie kura bija iespējams iegādāties dažādas smaržīgas ziepes. Apmeklējam vienīgo padomju laikā (1957. g.) celto luterāņu baznīcu, kā arī ebreju kapus, kur kopiņas veidotas citādāk, bet pieminekļu ir ap 1000. Sātīgi pusdienojām kafejnīcā „Pie Aivara". Tad ar interesi aplūkojām mākslas darbus pie Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera, kokgriezēja Pētera Grauduļa pilsētas centrā viņa mājās. Tālāk mūsu ceļš veda uz Dainu parku Staburagā, kur aplūkojām Dainas akmens statuju, rakstnieces Māras Svīres māju un „Dieva ausi", akmenī kaltu. Apkārt tai parkā savus kokus iedēstījuši visi pēdējā laika mūsu valsts prezidenti. Pinēju darbnīcā pie Diānas Rutkevičas izmēģinājām pīt groziņus. Bet savas pēdējās dziesmas „Dziesmai šodien liela diena" komponista Pētera Barisona piemiņas istabu „Skudru" mājās mums izrādīja viņa kaimiņiene, kura šīs mājas nopirka.
Mājās atgriezāmies caur Salas pagastu un Jēkabpili, guvuši gūzmu emociju.