Šovakar esam aicināti piedalīties Vislatvijas kultūras notikumā "Baznīcu nakts".
"Stars""
jau rakstīja, ka mūsu reģionā 2. jūnija pievakarē ar plašu piedāvājumu
durvis ver Madonas Romas katoļu baznīca, Stirnienes sv. Laura Romas
katoļu baznīca, Lazdonas luterāņu baznīca, Bērzaunes luterāņu baznīca un
Lubānas luterāņu baznīca. Par draudžu sarūpētajām aktivitātēm var lasīt
"Stara" 30. maija numurā, kā arī mājas lapā www.baznicunakts.lv.
Papildinājumu vakara programmā veikuši Stirnienes draudzes ļaudis. Pulksten 18 viss nepieciešamais sagatavots bērnu radošajai darbnīcai "Uzbūvē baznīcu!". Stirnienē notiks baznīcas maketa un Rožukroņa gatavošana (var ņemt līdzi savas pērlītes), šo darbu vadīs māksliniece un pedagoģe Daina Dervenika.
Pulksten 21.05 Stirnienes baznīcā sāksies koncerts. Tajā uzstāsies Amanda Vingre (ērģeles), Katrīna Kassaliete (kokle) un modernā folka duets "Pastakaste". Tiks atskaņota programma "Visādas mājas".
– Mājas ir pilis, mājas ir alas un patiltes, mājas ir pilsētas un kontinenti, gadsimti un paaudzes. Dzīvot noteiktā vietā un laikā – tas nozīmē dzīvot savā mājā, – priekšnesuma saturu komentē organizatori. – Ar gadiem katra māja noveco, pagalms un dārzs aizaug, bet cilvēku stāsti, kuri dzīvojuši un turpina dzīvot mājās, satiekas, krustojas cits ar citu, sarunājas – turklāt neatkarīgi no laika un attāluma.
Izmantojot mandolīnu, vijoli, dūdas, klasisko ģitāru, happydrum (skanošu gāzes balonu), kamertoni, smilšpapīru, tukšas pudeles, melodiku (pūšamas klavieres), māla vilku, "Pastakaste" stāstīs māju stāstus. Tiks iesaistīti arī interviju fragmenti, kuros dzirdams, ko par mājām sauc mācītājs, imigrants, bezpajumtnieks, vairāki vecāka gadagājuma ļaudis un paši mūziķi.
2.06.2017.