Trešo gadu Madonas katoļu draudze radošā ballē svinēja gadumiju. Tā kā draudze nes Kristus Karaļa vārdu, pasākums Madonas kultūras namā tika veidots kā ielūgums uz karaļnamu – pili, piedzīvojot patiesu prieku, līksmību un sadraudzību.
Stilizētas kolonnas, karaļnama cienīgas lustras un citi interjera elementi (no papīra) sniedza asprātīgi risināta karaliska noformējuma izjūtu. Vakars notika pie galdiņiem, pulcējot ap 200 cilvēku. Vecgada balles neatņemama sastāvdaļa bija svētku maltīte un sena katoļu tradīcija – oblāšu jeb Ziemassvētku maizīšu laušana, ko papildināja izteiktie laba vēlējumi. Klātesošos uzrunāja draudzes prāvests Rihards Rasnacis, īsumā atskatoties uz notikumiem 2012. gadā.
– Mums ir ar ko lepoties un ko svinēt, – uzsvēra priesteris. – Pērn Betlēmīte no Saieta laukuma tika pārcelta līdzās adorācijas kapelai. Jaungada naktī tur kopā ar luterāņu mācītāju cilvēkus cienājām ar tēju un kafiju. Mans lielākais prieks ir nemitīgā adorācija, pirms nepilniem diviem gadiem īstenojās sapnis par adorācijas kapelu Madonā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AIGARA KREICBERGA foto