No Dzelzavas nākušajam aktierim, režisoram, dramaturgam, stāstniekam, teātra vēsturniekam un pedagogam, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalierim Kārlim Pamšem martā apritēs 100. gadskārta.
Tam par godu muzikālā teātra aktiera, režisora un vokālā pedagoga Edgara Kramiņa vadībā top koncertuzvedums „Ja mana dzīve būtu tik mana vien…". Uzvedums izskanēs Kārļa Pamšes dzimšanas dienā, 31. martā, jubilāra dzimtajā pusē – Madonas kultūras namā, bet 5. aprīlī – Rīgā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma", kurai iepretim meistars nodzīvoja sava mūža pēdējos 15 gadus.
Koncertā piedalīsies K. Pamšes audzēkņi un kolēģi no Nacionālā teātra: Māra Zemdega, Mihails Kublinskis, Rasma Garne un Ģirts Jakovļevs, no Liepājas teātra – Jānis Dreiblats un Gunārs Kugrēns, no Rīgas Muzikāli poētiskā teātra – Lauma Ābele, Aija Smiltēna un Lolita Mediņa, dziedātāji Ingus Pētersons, Ginta Vikmane, Juris Vizbulis, Anete Liepiņa un Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas „Harmonija" audzēkņi.
Kārļa Pamšes mūžs 21 gadu (1944-1965) bija saistīts ar Latvijas Nacionālo teātri, 23 gadus (1966-1989) – ar Rīgas Operetes teātri un 10 gadus (1989-1999) – ar Rīgas Muzikāli poētisko teātri. Paralēli tam viņš daudzu gadu garumā (no 1952. līdz 2013. gadam) aktīvi darbojās Latvijas Radio kā aktieris, režisors, dramaturgs, tulkotājs, stāstnieks un sarakstījis ap trīsdesmit teātra mākslai veltītu grāmatu, dramatizējumu un lugu.
2015. gada 9. septembrī, 98. mūža gadā, Kārlis Pamše devās aizsaulē, atstājot aiz sevis lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslā.
03.02.2017.