Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kamēr vieni cenšas un dara, citi zog un posta

LAURA KOVTUNA

Autors • 03.10.2016.

Kamēr vieni cenšas un dara, citi zog un posta
Burtu lielums

Par sakoptību Madonā rūpējas ne tikai pašvaldība, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji privāti mēdz kā īpašāk labiekārtot sev piederošās teritorijas, lai priecētu apkārtējos. Viens no pirmrindniekiem šai ziņā ir ziedu veikals „Ādere A", kur atbilstīgi gadalaikiem vai svētku tematikai vienmēr ir radošs un skaists noformējums.

Sagaidot rudeni, veikala ārpusē rotājās kompozīcija ar mārtiņrozēm violeti sudrabainos toņos. Diemžēl jau atkal pilsētā uzdarbojušies sīkie vandaļi vai zagļi, kas izrāvuši divus no šiem stādiņiem, skaistajā noformējumā atstājot tukšus robus.
– Ceturtdien stādiņi vēl bija, bet piektdienas rītā mums kāda kundze tik saka: „Jums tur laikam kaut kas noticis ar stādiņiem." Nu kā tad! Divi stādi izrauti, viens tomēr atstāts. Pie ieejas bija arī labs, dārgs paklājs, to nozaga pirms divām nedēļām. Pirms laika aiznesa atkritumu urnu, jo tā bija no metāla, tāda solīda. Tagad nu uzlikām veco urnu un mazāku paklāju – ko citu darīt? Mēs gribam, lai te būtu skaisti, bet ir cilvēki, kuriem laikam to nevajag. Viens šāds mārtiņrožu stādiņš maksā 7 eiro. Šoreiz jau vairāk žēl ne par to finansiālo zaudējumu, runa ir par morālo pusi – ka centies un dari, bet kāds to regulāri izposta. Nu man tiešām sirds jau ir pilna, – emocionāli teic veikala „Ādere A" vadītāja Anita Aivare.
Viņa turklāt atklāj, ka šādas nelielas zādzības vai vandaliska izturēšanās pie veikala notiek regulāri: – Vienu laiku izsita logus; labi, tagad viss ir apdrošināts, tomēr tās ir neērtības, nav jau tik vienkārši logus nomainīt. Vienureiz arī piebrauca dārga mašīna, meta pa logu šampanieša pudeli un – tieši logā! Aizmugurē ir stādu tirgus, kur mēdz iedzert jaunieši, bomži, reiz pat bija tur kaut ko dedzinājuši. Kaut kas pazūd, kaut ko izposta – tas notiek regulāri. Domāju, sava loma ir arī tam, ka netālu atrodas autoosta, pa šo ielu nakts stundās mēdz staigāt dažāda kontingenta cilvēki. Vienīgais labums, ka ļoti bieži mēdzam līdz vēlai naktij strādāt, tas vismaz laikam atbaida. Bet katru nakti klāt neizstāvēsi.
Jautāta, vai netiek rakstīti iesniegumi policijā, Anita Aivare atbild noliedzoši, jo neesot ticības, ka vainīgie tiks atrasti. Vienreiz tomēr esot sazīmēts jaunietis, kurš izsitis veikalam logu. Izrādījies, ka zēnu audzina tikai vecmāmiņa, viņai par zēna nedarbiem arī nācies samaksāt radītos zaudējumus. Uz vaicājumu, vai nav apsvērts uzstādīt novērošanas kameras, veikala vadītāja pastāsta, ka neliela kameriņa savulaik jau bijusi uzlikta, taču tā drīz vien sasista, tāpēc arī kameru uzstādīšanu viņa īsti nesaskata kā risinājumu.
– Man kaut kā šķiet, ka šie stādiņi aiznesti uz kapiem, jo tieši divi pēc skaita – citur jau nepāra skaita puķes īsti neizmanto… Maza cerība ir, varbūt kāds tieši pēc piektdienas pamanīja, ka kādam uzradušies divi koši mārtiņrožu stādi? Varbūt kāds tajā naktī tomēr kaut ko pamanīja? – informācijas gadījumā ziņot par to ziedu veikalā aicina Anita.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px