Šā gada Muzeju nakts moto ir „Kaimiņi". Sestdienas, 14. maija, vakarā septīto reizi visā Latvijā, arī Madonā svinēsim Muzeju nakti.
Šoreiz – ieklausoties savos kaimiņos, cenšoties izprast viņu vērtības, gaumi. Kaimiņu attiecības ir gan kopīgs darbs, gan kopīgi svētki. Jūnija sākumā svinēsim mūsu pilsētas 85. dzimšanas dienu, tādēļ sarīkojums sāksies ar orientēšanās sacensībām „Madonas vēsturiskās ēkas". Sacensību mērķis – iepazīstināt ar Madonas vēsturiskajām ēkām, kurās ir atradušās gan pašvaldības iestādes, gan dzīvojamās un saimniecības ēkas. Komandā nepieciešami trīs cilvēki, atsevišķi tiks vērtētas ģimeņu komandas. Starta brīdī komanda saņems lapu ar Madonas vēsturisko ēku attēliem un kontrolkartiņu. Komandas uzdevums – pēc iespējas ātrāk atrast ēkas un atzīmēt kontrolkartiņu pie esošā tiesneša. Veiksmīgākajām komandām sarūpētas balvas no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.05.2011.
Autore: ZINA APSĪTE,
muzeja izglītojošā darba
nodaļas vadītāja