Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kaimiņi ceļ trauksmi: dzīvoklī dedzis jau otro reizi

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.12.2016.

Kaimiņi ceļ trauksmi: dzīvoklī dedzis jau otro reizi
Burtu lielums

Svētdien, 11. decembrī, pulksten 18.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā uz Rūpniecības ielu Madonā, kur no dzīvojamās mājas nāca dūmi, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas viena kvadrātmetra platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 80 gadu vecu sievieti, kas bija saindējusies ar dūmiem. Viņa tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 20.02 ugunsgrēks tika likvidēts, ziņo ugunsdzēsēji glābēji.
Pirmajā acumirklī varētu šķist – samērā neliels ugunsgrēks, sieviete, par laimi, izglābta. Tomēr patieso satraukumu un bailes par savu drošību atklāj šīs mājas kaimiņi – sieviete ir ārstējusies Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā, dzīvoklī valda antisanitāri apstākļi, un šī ir jau otrā reize gada laikā, kad ugunsdzēsēji steigušies dzēst ugunsgrēku šīs iedzīvotājas mājoklī. To, ka jau iepriekš ir paviesojušies šajā dzīvoklī, apstiprināja arī VUGD Madonas daļas darbinieki. Par svētdien notikušās ugunsnelaimes iemeslu vēl esot grūti spriest, taču viena no pieļaujamajām iespējām – neuzmanīga apiešanās ar uguni.
– Visi bijām mājās, bet pirmā dūmu smaku sajuta tuvākā kaimiņiene, kas dzīvo blakus. Tobrīd jau caur durvīm kāpņutelpā plūda dūmi. Klauvējām un saucām pie durvīm, bet viņa atbildēja „Man te nekā nav, viss ir kārtībā" un nevienu iekšā nelaida. Domājām – ko tad mēs gaidīsim, viss no dūmiem jau bija balts. Ugunsdzēsēji atbrauca ātri, uzlauza durvis, un sieviete pie durvīm jau gulēja bezsamaņā. Ar ātrajiem un ugunsdzēsējiem šī ir otrā reize, kad šajā dzīvoklī dzēsts ugunsgrēks, bet sīka degšana, gruzdēšana ir bijusi arī vēl iepriekš. Kad viņu pirmoreiz aizveda uz Strenčiem, tur pabija 18 dienas. Atveda atpakaļ ar slēdzienu, ka neapdraud apkārtējos un sevi. Vai tad tie nav draudi? Kaimiņi neesam pusi nakts gulējuši. Ugunsdzēsēji pa logu meta ārā mantas, jo tajā nekārtībā jau nevarētu to gruzdēšanu nekā citādi nodzēst. Liels paldies ugunsdzēsējiem, kas strādāja ļoti korekti un rūpīgi, kāpņutelpā, kur izvilka dzēšamo šļūteni, pat bija noņemtas puķes, – pastāstīja mājas iedzīvotāja Elizabete.
Šobrīd sieviete vēl esot mediķu aprūpē, taču kaimiņi ir neziņā un uztraukumā par to, kas būs tālāk. Mājas vecākajam Aleksandram visi mājas iedzīvotāji jau esot pauduši savu nevēlēšanos, lai sieviete atgrieztos uz savu mitekli un turpinātu apdraudēt kaimiņus. Elizabete turpināja: – Bija atbraukusi policija, lūdzām, lai visu rūpīgi izvērtē. Zvanīju arī sociālajam dienestam, lūdzu, lai apskatās. Bet viņi šeit bija atbraukuši jau pēc pirmās dedzināšanas, bija iekšā dzīvoklī un redzēja, kas tur ir. Esmu jautājusi darbiniecei, kas šai sievietei nes produktus, viņa atbildēja, ka it kā svecīti dedzinot. Lūdzu, lai salasa visus sērkociņus un neļauj viņai ar tiem darboties. Cilvēks taču nav adekvāts! Ceram, ka atbildīgie dienesti mūs sadzirdēs. Mēs baidāmies par savu drošību! Vai tiešām ir jānotiek lielai nelaimei – jānodeg visai mājai vai jācieš kādam no kaimiņiem, lai situāciju varētu atrisināt?
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks Gundars Trops komentēja:
– Policijas darbinieki bija izbraukuši uz ugunsnelaimi, strādāja tur un novērtēja apstākļus, kā arī palīdzēja nogādāt cietušo sievieti ārstniecības iestādē. Šobrīd sieviete ārstējas Strenču slimnīcā, līdz ar to ceram, ka mediķiem izdosies atgriezt viņu pie pilnvērtīgas dzīves. Diemžēl, šādi gadījumi ir, un, ja cilvēkam ir kāda psihiska saslimšana, arī līdzcilvēkiem ir jāpilda savs pilsoņa pienākums un savu reizi jāpaseko līdzi, vai ar kaimiņu viss ir kārtībā. Kolīdz tiek novērotas kādas novirzes no normas, bez šaubīšanās var zvanīt uz tālruni 110 un izklāstīt problēmu. Resursi ir pietiekami, ekipāža noteikti izbrauks jebkurā diennakts laikā un sniegs iedzīvotājiem adekvātu palīdzību. Mūsu darbinieki ir apmācīti un zina, kā šādās situācijās palīdzēt. Pie reizes vēlētos lasītājiem arī kopumā atgādināt, ka par jebkuru jautājumu vai problēmsituāciju viņi droši var zvanīt uz 110. Zinu, ka iepriekš cilvēkiem bija ierasts vērsties pie sava iecirkņa inspektora, tas šķita kā „savs" cilvēks. Līdz ar darba organizācijas izmaiņām cilvēki nereti informāciju sniedz novēloti vai tikai pēc laika gūst atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, jo domā, ka jāvēršas pie kāda konkrēta policijas darbinieka. Tomēr jebkurā diennakts laikā var zvanīt uz 110 vai arī uz ielas pieiet klāt jebkurai policijas ekipāžai, un cilvēkiem noteikti palīdzēs.
Arī mēs no laikraksta „Stars" bijām liecinieki ārkārtīgajai nekārtībai cietušās sievietes dzīvoklī. Nav brīnums, ka miteklī valda antisanitāri apstākļi un itin viegli var izcelties ugunsnelaime, neuzmanīgi apejoties ar uguni. Šī nav gluži vienīgā šāda adrese Madonas reģionā, kur ieiet mājoklī var tikai pa šauru eju. Jautājumam, kas un vai šo situāciju var kontrolēt, lai nav jācieš apkārtējiem kaimiņiem, pievērsīsimies kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.

14.12.2016.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px