Jānis Ūzuliņš par automehāniķi SIA "IMA Signāls" autoservisā strādā divpadsmit gadu.
Viņš atceras, ka pirms tam darbs bija toreizējā SIA "Nelss" veikalā, kur tirgoja krāsas.
SIA "Signāls" bija izsludināts konkurss, kurā piedalījās seši pretendenti. Jāni Ūzuliņu uzņēmums "Signāls" pieņēma darbā par mehāniķi, jo puisis izrādīja interesi par tehniku, automašīnām, kas ir aizsākusies jau jaunībā. Kādreiz strādājis arī par smagās automašīnas šoferi, un, ja gadījies, ka jānomaina kāda detaļa, jānovērš ne viena vien tehniska problēma, pašam vien bijis jāremontē, jo tolaik jau tādu autoservisu nebija. Dzīves skola izrādījās noderīga. Ja tehniku pārzina, tad 1% talanta ir jāpievieno 99% zināšanu un darba. Tā parasti ir visiem servisa darbiniekiem.
Par to, kā praksē iemācījies remontēt autoservisā "Signāls" nogādātās pārsvarā "Volvo" un citu marku automašīnas, Jānis Ūzuliņš atklāj: – Pieredze tika iegūta un krāta pamazām, turklāt ar uzņēmuma atbalstu. Visu var iemācīties, ja vēlas, un viss notika laika gaitā. Toreiz daudz ko iemācījos no mehāniķa Vaira Pētersīļa. Piedāvāja braukt arī uz kursiem, ko daru regulāri un apgūstu specifiskas lietas. Te ienāk jaunas automašīnas, kuru remontam izmanto modernas tehnoloģijas, un ir iespēja pilnveidoties, jo vienmēr ir kas jauns. Arī pašam ir interese, un esmu no tiem, kas vēlas sarežģītās sistēmas "atkost".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto