Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kā domāsim, tā dzīvosim

Redakcija

Autors • 15.04.2009.

Kā domāsim, tā dzīvosim
Burtu lielums

Nereti mēs izsakām šaubas par apgalvojumu, ka paši veidojam savas slimības, nepatikšanas iestādē un ģimenē, krīzi izglītības sistēmā un tamlīdzīgi. Taču pēc dažādu zinātnieku atzinuma mēs patiešām paši esam visu – kā labo, tā arī slikto – notikumu cēlonis. Mēs uztraucamies, pārdzīvojam un līdz ar to izstarojam psihiskās enerģijas signālus, kas ietver informāciju par iespējamo negatīvo notikumu attīstību.

Laikā, kad mūsu noskaņojums un prāts tiek pakļauts negatīvisma tendencēm, ikviena cilvēka, it īpaši pedagoga, viens no vissvarīgākajiem nosacījumiem attiecībās ir pozitīva attieksme, pozitīva domāšana. Šobrīd galvenā dzīves gudrība ir spēja novērtēt situāciju, tajā rīkoties un izdarīt labāko, kas ir iespējams.

Marta vidū pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" telpās Madonas rajona pirmsskolas iestāžu pedagogiem, visiem pirmsskolas iestādes „Priedīte" darbiniekiem un bērnu vecākiem ar Madonas rajona padomes atbalstu pieaugušo izglītības programmu konkursā tika dota iespēja, klausoties pedagoga, psihologa, topošā psihoterapeita Kaspara Bikšes lekciju „Pozitīvas attieksmes veidošana", saņemt pozitīvu emocionālo lādiņu, iekšēju spēku veidot dzīvi vieglāku, raudzīties uz lietām un notikumiem pavisam citādi – ar pozitīvi vērstu skatu.

Pozitīvi noskaņotu cilvēku dzīves un darba kvalitāte krasi atšķiras no negatīvi vai pesimistiski noskaņotu cilvēku dzīves un darba kvalitātes. Apmierināti, pozitīvi domājoši pedagogi – laimīgi, mierīgi, psihiski līdzsvaroti audzēkņi. Pozitīvi noskaņoti vecāki – laimīgi bērni, apmierināti pedagogi, apmierināti pārējie ar viņiem saskarsmē esošie cilvēki.

Mērķauditorijas atsauksmes par lekcijā dzirdēto bija tikai pozitīvas. „Lekcija bija interesanta, saprotama. Svarīgākās atziņas, ko guvām, – atbrīvošanās no sliktām domām atbrīvo no neveiksmēm, konfliktiem, spēj izdziedēt slimības; prieks par sevi ir spēcīgākā veiksmes gravitācija; vēlme sacensties iznīcina mūs, sagrauj no iekšienes," tā par dzirdēto aptaujā raksta kāda skolotāja. „K. Bikšes lekcijā interesants un saistošs šķita stāstījums par cilvēka ķermeņa valodu, kas darbojas neapzināti, un bez vārdiem var saprast, kā cilvēks jūtas, vai ir gatavs uz sarunu. Lektors atgādināja, cik svarīga ir bērna pašapziņa un kā to stiprināt. Lekcijā vēlreiz varējām pārliecināties, cik lielu ietekmi var atstāt neapdomīgi pateikti vārdi un cik liela nozīme ir domu spēkam." „K. Bikšes lekcija man ir ļoti daudz devusi, tieši sarunājoties ar bērniem, kā pievērst uzmanību, lai viņi manī ieklausās," šīs ir divu māmiņu atsauksmes par dzirdēto.

Dzīvosim vieglāk, veidojot pozitīvu attieksmi sevī!


Autore: LĪGA PREISE,
Madonas pilsētas PII „Priedīte" vadītāja

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px