Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kā Dāmokla zobens virs mums visiem

Redakcija

Autors • 15.04.2009.

Burtu lielums

Skats no malas jeb kā parastais Madonas pilsētas iedzīvotājs-nespeciālists izprot mecenātisma idejas

Šoreiz konkrēti koģenerācijas stacijas būves lietā, kad top līguma projekts starp SIA „Madonas bio enerģija" un Madonas pilsētas pašvaldības uzņēmumu SIA „Madonas siltums".

Šis sagatavotais līguma projekts pilnībā atgādina 2002. gada sadarbības līgumu ar E. Šķēles firmu „Ave MTP", kur visi ierobežojumi un atbildība noteikti vienai pusei (pašvaldības uzņēmumam), bet ieguvumi – otrai pusei. Tieši tādā veidā SIA „Madonas bio enerģija" sastādītais līguma projekts Nr. MS2008/5-01 iesniegts š. g. 26. martā domes sēdē deputātu akceptam, kur pašvaldības uzņēmumam paredzēta komercķīla, drastiski soda naudas noteikumi, ražotāja izdevumu atmaksa (gadījumā, ja tiek lauzts līgums) utt., bet apsolītais lētākais siltuma ražošanas tarifs garantēts divus gadus no līguma parakstīšanas brīža, taču pašu siltuma ražošanu paredzēts sākt tikai 2011. gada septembrī – tātad šie divi gadi jau būs pagājuši, vēl neuzsākot siltuma ražošanu. Aizliegums pašvaldības uzņēmumam pašam ražot siltumu vai iepirkt no cita ražotāja un vēl daudz citu aizliegumu un nosacījumu.

Šķiet, izlasījuši šī līguma projekta tekstu, daži deputāti atcerējās iepriekš minēto līgumu ar E. Šķēles firmu un, sākot dziļāk iepazīties ar iesniegto projektu, vienbalsīgi necēla rokas, bet būtiski iebilda. Jautājums par projektu tika atlikts un nodots izskatīšanai darba grupai.

Uz darba grupas sanāksmi ieradāmies arī mēs – Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrības pārstāvji, pensionāru biedrības pārstāvji, kā arī iedzīvotāji, kuriem rūp tik svarīgs lēmums, kaut gan aicināti nebijām.

Iepazīstoties ar līguma projektu, bijām no sirds pārsteigti, ka šādā tekstā sastādīto līguma projektu kāds iedrošinās vispār iesniegt deputātu akceptam, bet uz jautājumu domes juristiem, kāpēc pieļāvuši šādā tekstā sastādīto līguma projektu iesniegt deputātiem, saņēmām tikpat šokējošu atbildi, ka paši iepazinušies ar līgumu tikai domes sēdes laikā. Kā to vērtēt?

Vispār ideja par koģenerācijas stacijas būvi ir visnotaļ atbalstāma, bet ne jau tādā veidā un ar tādiem noteikumiem. Var saprast deputātu atbalstu 2007. gada 27. decembra domes sēdē A. Dombrovska iesniegumam par koģenerācijas stacijas būvi Madonas pilsētā nolūkā realizēt daļu siltumenerģijas SIA „Madonas siltums" par zemāku cenu. Droši vien tika solīti arī citi labumi, ja izteikta iespēja SIA „Madonas siltums" dibināt kopēju kapitālsabiedrību ar A. Dombrovski, iegūstot daļas jaundibinātajā sabiedrībā.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 16.04.2009.

Autore: JEUŽENIJA ADAMOVIČA,
Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības
biedrības valdes priekšsēdētāja

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px