Saulainajā 9. jūnijā ar sirsnīgu tikšanos, siltiem sveicieniem un iepriecinošiem pārsteigumiem tika atzīmēta Madonas kultūras darbinieces Valentīnas Zepas skaistā 80 gadu jubileja.
– 1932. gada 9. jūnijā vecmamma gāja stādīt kāpostus, kad pieteicās mamma, sakot: „Laid mani ārā, es iešu tev palīgā." Tā nu jūdza zirgus ratos un devās mammu sagaidīt šai pasaulē, – jokojot klātesošos uzrunāja jubilāres meita, deju grupas „Aliens" vadītāja Ināra Cakule. – Visādi tie bērnības un jaunības gadi gāja, bet 1954. gadā viņa nonāca Madonā, kājām atnākot no Pļaviņām. Šī ir tā māja (multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs. – Aut.), kur mūsu ģimene dzīvoja, šajā telpā vēl atceros, kur stāvēja mūsu gultiņas. Tagad smejamies, ka jau tad vajadzēja izveidot savienojuma tuneli ar kultūras namu, kā tas ir tagad. Lai gan te viss ir mainījies, domāju, mīļas atmiņas ir saglabājušās, tāpēc tieši šeit arī svinam mammas apaļo jubileju. Viņa gan pati vienmēr pretojas, ka „man neko dzimšanas dienā nevajag, ka lielu balli netaisīs", bet cilvēki viņu mīl un vēlējās sveikt nozīmīgajos svētkos, – to, kā radusies doma organizēt šādu ballīti, skaidroja Ināra Cakule. Svētku rīkošanā bija iesaistījusies visa ģimene, kas sakņojas Zepu dzimtas kokā.
Piesakot apvienoto ģimenes kori-orķestri, ierakstu kompānijas „MicRec" vadītāja Elita Mīlgrāve uzsvēra: – Tā kā mamma vienmēr ir bijusi ļoti aktīva, ģimenē to esam samācījušies no viņas. Ja tā nebūtu, diez vai būtu tapusi šāda ballīte, bet mamma to ir nopelnījusi – citādāk nemaz nevar būt, ka šajā dienā viņu godinām un sniedzam visu to labāko no sevis.
Valentīnas Zepas mazbērni bija sarūpējuši gan skaistus muzikālos, gan deju priekšnesumus, visaizkustinošākā bija ģimenes kopēji izpildītā dziesma „Atgriešanās".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.06.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto