Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Joprojām mēdz nenovietot satiksmes pulksteņus

LAURA KOVTUNA

Autors • 30.08.2016.

Joprojām mēdz nenovietot satiksmes pulksteņus
Burtu lielums

Iepriekš laikrakstā „Stars" jau informējām, ka stāvlaukumā pie veikaliem „Rimi", „Drogas", tirdzniecības centra „Konzums" ieviesta auto novietošana uz ierobežotu laiku – nu jau kādu laiciņu autovadītāji savus spēkratus šeit drīkst novietot uz stundu. Šoferiem ir jānorāda ierašanās laiks, vai nu novietojot logā speciālu satiksmes „pulksteni", vai vienkārši uzrakstot laiku uz lapiņas un novietojot to uz priekšējā paneļa.

Tomēr, kā novērots, tikai retais autovadītājs ievēro ieviestās izmaiņas un uzstādīto ceļa zīmi Nr. 537 „Stāvvieta" ar papildzīmi Nr. 840 „Stāvēšanas laiks". Tā, piemēram, pirmdien no 15 stāvēšanai novietotajām automašīnām tikai vienai uz paneļa bija novietots satiksmes pulkstenis ar norādītu noparkošanās laiku.
„Stara" redakcijā vērsās madoniete Elizabete, pamatojot, kādēļ kā autovadītāja iepriekš nebija pievērsusi ceļa zīmēm uzmanību: – Autovadītāji zīmi pamana, bet daudzi jau līdz galam nesaprot, ko tas nozīmē. Zinu, ka daudzi ir šokā, iebraucot stāvlaukumā un pēc tam saņemot brīdinājuma lapeli no policistiem. Arī mums šodien (26. augustā. – Aut.) tāda bija novietota uz loga. Manuprāt, tā tās lietas nedara, vajadzētu kaut kā korektāk. Bijām jau CSDD, un tur brīnījās par šādu lapiņu. Vai nevarētu jauno kārtību kaut kā izskaidrot, lai cilvēkiem saprotams?
Brīdinājuma lapiņā, ko piemin autovadītāja, minēts: „Informācija! Jūsu automašīna ir novietota stāvvietā, kurā ir atļauts apstāties uz noteiktu laiku, kur ir izvietota ceļa zīme Nr. 537 „Stāvvieta" un papildzīme „Stāvēšanas laiks". Novietojot automašīnu šādā stāvvietā, automašīnas salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija ar pulksteņa laiku, cikos transporta līdzeklis stāvvietā ir atstāts. Tas izdarāms ar speciāla informatīvā pulksteņa palīdzību vai arī uz lapiņas uzrakstītu laiku. Administratīvā atbildība par iepriekš minēto nosacījumu neievērošanu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10 panta 7. daļu ir naudas sods 30 eiro apmērā."
Tomēr jāsecina – kur vēl korektāk? Autovadītāji vismaz pamazām, kamēr pierod pie ieviestajām izmaiņām, tiek informēti par jauno kārtību, nevis uzreiz tiek iekasēta soda nauda. Jāuzsver, ka šoferiem pašiem ir pienākums pārzināt Ceļu satiksmes noteikumus (CSN) un ceļa zīmes, turklāt ir jāseko līdzi ceļa zīmēm, vai tās nav mainījušās, ieviestas jaunas – pēc pieraduma vien braukt nevar (jo sevišķi, ja par plānotajām izmaiņām stāvēšanas kārtībā šajā stāvlaukumā iedzīvotāji jau iepriekš tika brīdināti plašsaziņas līdzekļos).
To apstiprina arī Madonas novada pašvaldības kārtībnieks Roberts Krauklis: – Piedevām, tās nav brīdinājuma, bet gan tikai informatīvas lapiņas, lai cilvēki pievērstu uzmanību ieviestajām izmaiņām. Visu vasaru autovadītājiem esam stāstījuši, ir izdalīts vairāk nekā 200 informatīvo lapiņu. Tās uz logiem centāmies novietot pēc iespējas dažādākos dienas laikos, lai sasniegtu maksimāli plašāku mērķauditoriju, jo kāds uz veikalu brauc no rīta, kāds – pusdienas laikā, cits – pēcpusdienā. Katram šoferim, ko satikām uz vietas, lūdzām, lai šo informāciju nodod arī visiem saviem mājiniekiem. Vai korektāk būtu saņemt uzreiz soda kvīti par CSN pārkāpumu? Mūsu galvenais mērķis jau nav sodīt autovadītājus, bet gan panākt, lai noteikumi tiktu ievēroti. Autovadītājiem pašiem ir jāievēro ceļa zīmes, cita lieta, ja neredz vai negrib tās redzēt. Vieni zvana un pārmet, ka „Rimi" stāvlaukumā ir bardaks, jo nevar piebraukt pie veikala. Tā reizēm patiešām bija, jo auto stāvēšanai uz visu dienu mēdza novietot veikalu darbinieki vai ja cilvēks no rīta ar vilcienu aizbrauc uz Rīgu, vēl citiem šis stāvlaukums bija ērtākā vieta, kur atstāt auto un izstaigāt visu Madonu savās darīšanās. Tagad citi savukārt zvana un vēl izlamā, ka uz auto vējstikla novietota informatīvā lapiņa, – visiem labi nekad nebūs. Tomēr uzskatām, ka par jauno kārtību autovadītāji tika pietiekami informēti – gan laikrakstā „Stars", gan sociālajos portālos, gan caur pašvaldību, gan dalot šīs informatīvās lapiņas. Cilvēkiem ir bijis laiks pierast un ņemt vērā jauno kārtību, tādēļ ir paredzēts, ka ar septembra sākumu CSN pārkāpējiem šajā stāvlaukumā sāksim jau izrakstīt administratīvā pārkāpuma protokolus.
Jāsecina, ka šoferiem patiesi ir pēdējais laiks pievērst skatu izvietotajām ceļa zīmēm un ievērot jauno kārtību. Ērtos satiksmes pulksteņus var iegādāties lielveikalos (cena – virs eiro) vai, piemēram, tūrisma informācijas centrā (cena – ap 50 centiem) un citviet. Kā jau iepriekš minēts, tāpat var izmantot lapiņas, uz kā uzrakstīt auto novietošanas laiku. Jāpiebilst, ka stāvēšanas laika ierobežojums Madonā darbojas arī pie lielveikala „Supernetto" – šeit auto novietot atļauts uz 30 minūtēm.

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px