19. septembrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā starptautiskā Luda Bērziņa pedagogu radošā darba konkursa noslēgumā Laureāta nosaukumu un Goda rakstu saņēma Zinta Saulīte, Braku muzeja vadītāja un Madlienas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, kā arī Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece.
Izcilā folklorista, pedagoga, mācītāja, valodnieka, tulkotāja, dzejnieka, sabiedriskā darbinieka, profesora Luda Bērziņa (1870-1965) vārdā nosaukto starptautisko pedagogu radošā darba konkursu 1994. gadā iedibināja un sponsorē pasaulē pazīstamais latviešu ķirurgs, Jēlas universitātes profesors, Luda Bērziņa mazdēls Kristaps Keggi (ASV). Konkursa mērķis ir rosināt inteliģenci latviskās identitātes apzināšanai un saglabāšanai, latviešu valodas kopšanai, tautas garīgo vērtību sargāšanai, kā arī atbalstīt pētniecisko darbu kultūrvēsturē, folkloristikā, literatūrzinātnē, novadpētniecībā un vadzinībās.
19 gadu laikā konkursam iesūtīti 1415 autoru 1623 darbi, kompetenta starptautiska žūrija (Kanāda, ASV, Austrālija, Anglija, Latvija) Laureāta goda nosaukumu piešķīrusi 518 autoriem.
No Madonas reģiona Laureāta nosaukumu un Atzinības rakstu ir saņēmusi Maruta Bitīte, Ērgļu vidusskolas bibliotekāre (1994), Linda Šmite, Liepkalnes pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja (1996), Ingrīda Gailīte, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktora vietniece mācību darbā (2006), bet 2013. gadā konkursa Atzinības balva piešķirta Vandai Maderniecei, Madonas Valsts ģimnāzijas direktorei, par mērķtiecīgu iesaistīšanos Latvijas valsts ģimnāziju satura mūsdienīgošanā un jaunu izglītības programmu izstrādē un Zintai Saulītei – Goda raksts par aktīvu devumu izglītības attīstības veicināšanā un Latvijas kultūrvēstures apzināšanā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.09.2013.
MĀRĪTE BREIKŠA
AUTORES foto