Gada sākumā turpinās Madonas novada bibliotēkas organizētais tikšanās cikls ar jaunajiem lugu autoriem.
5. februārī Madonas pilsētas 1. vidusskolā un Madonas novada bibliotēkā projekta „Literārais maratons: iepazīsimies – jaunie dramaturģijas autori jauniešiem" ietvaros notika tikšanās ar dramaturgiem Edgaru Niklasonu, Sandiju Kalniņu un Rihardu Svjatski.
Rīt, 13. februārī, būs iespēja tikties ar jaunajām dzejniecēm un dramaturģēm, māsām Madaru un Agnesi Rutkevičām. Viņu dzejoļi bijuši lasāmi periodikā un interneta portālos un blogos, piesaistot ar tiešu, klaju, atkailinātu izteiksmi, bagātu valodu un nenogurstošu tieksmi izteikt visbūtiskāko. Māsas dzimušas 1988. gadā Cēsīs, studējušas dramaturģiju Kultūras akadēmijā, kļuvušas par aktrisēm N. Griestiņa teātrī un Nacionālajā teātrī, abas raksta lugas un stāstus. Taču tikpat daudz ir arī atšķirīgā – gan pasaules tvērumā, gan dzejas intonācijā. Agnese publicējusies arī ar pseidonīmu Anna Foma, studējusi režiju un dramaturģiju Krakovā (Polijā).
No pulksten 12 līdz 13 jaunās dramaturģes Madaru un Agnesi Rutkevičas uzklausīs jaunieši Praulienas pamatskolā, pulksten 13.30 uz tikšanos Madonas novada bibliotēkā aicināti visi interesenti. Tikšanos atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Autore: INESE ELSIŅA