Nupat būs apritējis mēnesis, kopš Dzelzavas pansionāta – tagad Dzelzavas dienas aprūpes centra – iemītnieki būs atgriezušies rekonstruētajā ēkā. Gada laikā šeit tika realizēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitātes „Atbalsts alternatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamības attīstībai" ietvaros apstiprinātais projekts „Dzelzavas dienas aprūpes centra telpu rekonstrukcija".
Iepriekš pansionāts bija izmitināts ēkas pirmajā stāvā, bet otrais stāvs netika izmantots. Veicot renovācijas darbus, tas tika sagatavots aprūpes centra vajadzībām. Tādējādi šobrīd pašvaldības struktūrvienība sastāv it kā no divām daļām – pansionāta un dienas aprūpes centra.
– Šobrīd pansionātā mitinās 22 iemītnieki, bet telpas ir pieejamas kopumā 26 klientiem. Kad pilnībā varēsim atvērt arī dienas aprūpes centra telpas (palicis tikai līdz galam sakārtot dokumentāciju), varēsim uzņemt pavisam 32 iemītniekus. Dienas centrs ir paredzēts tiem klientiem, kuriem vakaros ir iespēja atgriezties mājās. Tātad pansionātā klienti dzīvo pastāvīgi, bet dienas centrā klientu bērni vai citi radinieki noslēdz līgumu ar mums par grafiku, kad klients dzīvo pie mums un kad – savās mājās. Klienti dienas aprūpes centram jau ir un dzīvo pie mums. Aprūpes centram ir atsevišķas istabiņas, virtuve, divas labierīcības un duša, – skaidroja Dzelzavas dienas aprūpes centra vadītāja Iveta Apenīte.
Darbus iestādē veica SIA „RCI Gulbene", un būvdarbu laikā atklājās, ka ēkas pirmā stāva griestu pārsegums abos mājas galos nav vienādā līmenī. Lai šo defektu labotu, bija daļēji jāpārveido pirmā stāva konstrukcijas. Tādēļ pirmajā stāvā esošā pansionāta iemītniekiem nācās uz rekonstrukcijas laiku pārcelties uz citām telpām – „Strautiņi" -, kur arī kādreiz atradies pansionāts. Kā atklāja dienas aprūpes centra vadītāja, „Strautiņos" bijušas arī savas priekšrocības, piemēram, liela virtuve, taču vajadzējis organizēt ūdens lietošanu, lai pietiktu gan ar ko nomazgāties, gan gatavot ēst. Iveta Apenīte piebilda: – „Strautiņos" nodzīvojām gadu, kamēr pansionātā norisinājās rekonstrukcija. No šejienes aizgājām pagājušā gada oktobrī un pārnācām atpakaļ septembra beigās. Projektu iesniedzām jau 2009. gadā, bet reāli darbi tika uzsākti tikai pagājušā gada rudenī.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto