Pagājušajā piektdienā, 17. maijā, visā Latvijā jau trešo gadu tika atzīmēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena, šajā dienā tika svinēta arī Latvijas ugunsdzēsības 148. gadadiena. Ikviens interesents bija aicināts atzīmēt šos svētkus, apmeklējot Atvērto durvju dienu ugunsdzēsēju depo.
Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Māris Bulders, šajā dienā vai visos Madonas reģiona ugunsdzēsēju posteņos bijusi vērojama rosība – šur tur ieradušās bērnu grupas no bērnudārza vai skolas, citur izdevību apskatīt ugunsdzēsēju-glābēju aprīkojumu, tehniku, iepazīties ar viņu ikdienas darbu izmantojušas ģimenes.
– Madonā pārsvarā nāca vecāki ar bērniem, arī citur tieši bērni bija tie, kas apmeklēja ugunsdzēsēju posteņus Atvērto durvju dienā. Viņus interesēja, kā ugunsdzēsēji-glābēji dzīvo, kā norit saimnieciskais darbs, apskatīja tehniku un aprīkojumu. Madonas daļā apmeklētāji arī ievēroja pozitīvos uzlabojumus mūsu telpās, kas nesen izremontētas, – atzina Māris Bulders.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto