28. decembrī Madonas pilsētas kultūras namā notika labdarības eglīte, uz kuru sociālais dienests aicināja 143 bērnus no Madonas pilsētas un Lazdonas pagasta. Labdarības eglīte Madonā notika ceturto gadu, pateicoties uzņēmēju atbalstam.
Lai gan gada nogale un 2009. gads tika pasludināts par krīzes laiku, Madonas pilsētas un Lazdonas pagasta uzņēmēji un privātpersonas, gatavojoties labdarības eglītei, šoreiz bija saziedojuši gandrīz divas reizes vairāk nekā pērnajā gadā. Līdz ar to bija iespēja bērniem sagādāt neaizmirstamus svētkus.
2008. gads pagāja zem Latvijas neatkarības 90. gadadienas zīmes ar devīzi „Iededzies par Latviju!". Bērnu ieguldījums svētku programmā bija mājasdarbs – radošs darbiņš ar devīzi „Iededzies par savu Madonu!".
Labākajiem darbiem pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas grupā tika sagādātas balvas – liela mīkstā manta, dāvanu karte un galda spēles. Daudzi bērni bija sagatavojuši zīmējumus, kolāžas, kompozīcijas un stāstiņus, bet Gundega Viļčevska un Vita Eļska visus priecēja ar muzikālu priekšnesumu. Bērni veidoja zīmējumus arī radošajā darbnīcā.
Ziemassvētku rotaļās bērnus vadīja Valmieras pagasta kultūras nama radošā grupa ar uzvedumu „Svētki kūtiņā" kopā ar Āzi, Aitu, Rūķi un Vistu. Gan lieli, gan mazi bērni aizrautīgi piedalījās atrakcijās. Kamēr bērni baudīja svētku priekus, nopietni strādāja žūrija Vinnija Pūka vadībā, lai izvēlētos radošākos, sirsnīgākos un dedzīgākos darbus, kas veltīti Madonai. Pirmsskolas vecuma grupā balvu saņēma Laura un Veronika Pleskačas, sākumskolas grupā – Laura un Emīlija Atkačunas, bet pamatskolas – Kristaps Kalums. Īpaša balva tika muzikālajām meitenēm – Gundegai Viļčevskai un Vitai Eļskai.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.01.2009.
Autore: EGITA KUBLIŅA
AUTORES foto