Kaut gan demogrāfiskie rādītāji pārāk cerīgi nav visā valstī un mirstība daudzviet joprojām ir lielāka nekā dzimstība, priecē, ka pirmie bērniņi šā gada pirmajā mēnesī ir reģistrēti visos bijušā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados.
Ērgļu novada dzimtsarakstu nodaļā janvārī ir reģistrēti divi bērniņi, bet mūžībā aizgājuši – četri, informē Ērgļu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lilita Knēziņa.
Cesvaines novada dzimtsarakstu nodaļā gada pirmajā mēnesī ir reģistrēti trīs bērniņi un viens mūžībā aizgājušais, informē Cesvaines novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Lase, piebilstot, ka vēl viens bērniņš ir reģistrēts Madonas novada dzimtsarakstu nodaļā.
Lubānas novada dzimtsarakstu nodaļā janvārī ir reģistrēts viens dzimušais – puisītis, kā arī trīs mūžībā aizgājušie. Arī februārī ir reģistrēts viens bērniņš – puisītis, kā arī trīs mūžībā aizgājušie. Februāra sākumā tika noslēgtas arī šā gada pirmās laulības, pastāstīja Sandra Līcīte no Lubānas novada pašvaldības, kas patlaban uz laiku aizvieto dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Mārīti Kotāni.
Varakļānu novadā janvārī ir reģistrēts viens puisītis, bet februārī ir reģistrēti jau divi bērniņi – viens puisītis un viena meitenīte. Gada pirmajā mēnesī ir reģistrēti arī pieci mirušie, bet februārī (līdz 13. datumam) – divi, informē Varakļānu novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Rita Upeniece.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA