Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jāņi aizvadīti mierīgi

Redakcija

Autors • 27.06.2009.

Burtu lielums

Ieilgušās brīvdienas un visjautrākie latviešu svētki – Jāņi – visā Latvijā ir pagājuši samērā mierīgi, vien ar dažiem atsevišķiem izņēmumiem.

Arī Madonas rajonā cilvēki līgojuši ar apdomu, jo gan Madonas slimnīcas ārsti, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas brigāde atzina, ka svētki pagājuši mierīgi.

SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars pastāstīja: – Pārsvarā situācija svētku laikā bija mierīga, un pie mums pēc palīdzības vairāk vērsās cilvēki no citiem rajoniem, piemēram, Gulbenes un Balvu. Madonas rajonā daži cilvēki bija guvuši sadzīviskas traumas, kāds bija arī cietis ceļu satiksmes negadījumā, taču kopumā nebija tik traki. Viens gadījums gan bija nedaudz smagāks – vīrietis bija guvis durtu brūci mugurā kautiņa laikā.

Slimnīcas ambulatorās nodaļas vadītāja Daina Kaurāte vērsa lasītāju uzmanību, ka ambulatorā nodaļa šodien, 27. jūnijā, strādās tāpat kā pirmdienās, arī speciālistu un palīgkabinetu darba laiki ir pēc pirmdienas grafika. Viņa atzina, ka smagu negadījumu svētkos, par laimi, nav bijis.

Arī VUGD Madonas brigādes komandieris Viktors Stepanovs atklāja, ka svētku laikā saņemti vien divi izsaukumi: – Viens izsaukums bija uz Aronas pagastu, kur bija jādzēš ugunsgrēks, otrs – tepat Madonā, kādai iedzīvotājai bija aizcirtušās durvis un tās vajadzēja dabūt vaļā. Bet visādi citādi – cilvēki, acīmredzot, svinēja prātīgi un ar ugunskuriem neapgājās neapdomīgi.

Madonas RPP vecākais speciālists, atbildīgais par sakariem ar presi Jānis Gļauda gan norādīja, ka svētki norisinājušies kā parasti: – Kur vairāk lieto alkoholu, tur arī vairāk skandālu. Šogad Jāņos bija vairāki ģimenes strīdi, kautiņi, un tas viss – pārsvarā alkohola reibumā. Tādā ziņā šis gads nebija nekāds izņēmums. Tāpat arī tika notverti vairāki dzērājšoferi, uz ceļiem dežurēja arī ceļu policisti no Rīgas, bet vairāk šoferu alkohola reibumā pieķēra vietējie policisti. Ļoti rupju pārkāpumu šajās Jāņu brīvdienās gan nebija, ja vien par tādiem neuzskata ceļu satiksmes negadījumus.

Tendenci – cilvēki alkohola reibumā vairāk izmanto velosipēdu vai motorolleru kā pārvietošanās līdzekli -, kas šajos Jāņos konstatēta Latvijā, Jānis Gļauda skaidroja ar savā pieredzē novēroto: velosipēdisti sevi neuzskatot ne par transportlīdzekļa vadītājiem, ne gluži par kājāmgājējiem.

– To, ka velosipēdisti sevi īsti nepieskaita ne pie vienas no šīm kategorijām, var redzēt brīžos, kad viņi neievēro ceļu satiksmes noteikumus. Madonā ir spilgts piemērs – veloceliņš, kas atrodas uz apvedceļa. Kaut arī velosipēdistiem ir ierādīts atsevišķs celiņš, viņi pārsvarā pārvietojas pa gājēju celiņu turpat blakus. Viņu braukšanas stilā nav noteiktības, tāpat arī tumsā bieži netiek lietoti gaismu atstarojoši elementi, kas apdraud ne tikai viņus pašus, bet arī pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, – viņš turpināja.

Madonas RPP ceļu policijas priekšnieks Gunārs Latkovskis komentēja situāciju uz ceļiem Jāņos: – Šajās piecās svētku brīvdienās bija divas avārijas ar diviem cietušajiem; abi šie gadījumi bija jau 20. jūnijā. Kopumā tika notverti ap 13 šoferu reibumā, un 3 – jau 18., 19. jūnijā, tātad pirms svētkiem. Taču iereibušo vadītāju tvarstīšana turpinājās arī pēcsvētku dienās ar lielu atdevi.

Viņaprāt, velosipēdisti un mopēdisti šogad tikuši vairāk pieķerti tāpēc, ka tiem pievērsta lielāka uzmanība, daļēji arī tāpēc, ka sodi par braukšanu reibumā velosipēdistiem palielināti.

– Varbūt viņi domā, ka nekādu lielo kaitējumu jau dzērumā braucot nenodarīs, taču tāpat mēdz būt krišana, avārijas un tamlīdzīgi. Tagad arī sodi ir uzlikti lielāki: par 0,5-1 promili jāmaksā Ls 20 soda nauda, 1-1,5 promilēm – Ls 40, ja ir vairāk par 1,5 promilēm – Ls 60. Daļa uzskata, ka alkohola reibumā ar mašīnu braukt nevar, bet ar velosipēdu – var, kas ir aplami, – Gunārs Latkovskis atgādināja. Iemesls, kāpēc notverts tik daudz ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju, ir tas, ka inspektori patiešām strādājuši no sirds.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px