Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Jācenšas palīdzēt ikvienam iedzīvotājam”

Redakcija

Autors • 07.10.2009.

“Jācenšas palīdzēt ikvienam iedzīvotājam”
Burtu lielums

Kalsnavas pagastā sociālajai jomai patlaban līdzekļu pietiek, un sociālā darbiniece Anita Biķerniece cer, ka to pietiks līdz gada beigām un papildu finansiālie līdzekļi netiks pieprasīti.

– Šobrīd pagastā izmaksājam vairākus pabalstus – gan tos, kurus noteikusi valsts, gan saistošajos nolikumos atrunātos. Galvenie tomēr ir garantētais iztikas minimums (GMI) un dzīvokļu pabalsts. Bet mēs cenšamies palīdzēt visiem iedzīvotājiem. Neviens pabalsts nav atcelts, esam samazinājuši tikai jubileju pabalsta apmēru. Līdz šim tas tika piešķirts attiecīgi vecumam, sākot no 80 gadiem, bet tagad visiem ir vienāds – 50 latu. Tāpat tiek piešķirts mācību pabalsts 30 latu apmērā, lai trūcīgajām ģimenēm palīdzētu sagatavot skolēnus skolai, pabalsts brīvpusdienām izglītības iestādēs, komunālo parādu dzēšanai, cilvēkiem, kas atbrīvoti no ieslodzījuma vietas, dokumentu nokārtošanai, medicīnas izdevumu daļējai segšanai, kā arī piedzimšanas un apbedīšanas pabalsts.

Ļoti daudz līdzekļu nepieciešams medikamentu iegādei un ārstu apmeklējumam. Šo pabalstu pieprasa vairāk nekā GMI. Visi pabalsti pašreiz tiek izmaksāti tikai trūcīgām personām, nezinu, kā viss veidosies novadā, jo tajā tie būs jāpiešķir arī maznodrošinātām personām un ģimenēm. Pieaug trūcīgo iedzīvotāju skaits. Rudenī daļai pagasta cilvēku beigsies bezdarbnieka pabalsts, līdz ar to atkal situācija strauji mainīsies. Pozitīvi, manuprāt, ir tas, ka mēs darbā brīvlaikā iesaistām arī bērnus. Šovasar, veicot dažādus labiekārtošanas darbus, 16 skolēnu nopelnīja brīvpusdienas skolā, – uzsver Kalsnavas pagasta sociālā darbiniece Anita Biķerniece.

Bet, lai pēc iespējas vairāk palīdzētu pagasta iedzīvotājiem, sociālā darbiniece kalsnaviešus aicināja iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajā pasākumā "Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai", ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Turpina Anita Biķerniece: – 17. septembrī programmā darbu uzsāka 15 bezdarbnieku, bet projektam bija pieteikušies 26. Līdz gada beigām darba vietas tiks nodrošinātas 20 pagasta iedzīvotājiem. Cilvēki veic labiekārtošanas darbus, viens strādnieks strādā darbnīcās. Arī darba līgumi ir dažādi. Citi strādā 1 mēnesi, citi – 3. Ilgumu mēs nosakām pēc iedzīvotāju situācijas, un viss notiek rindas kārtībā un tā, lai darbu nodrošinātu pēc iespējas vairāk iedzīvotājiem. Vienīgais šī projekta mīnuss ir tas, ka viss nav līdz galam sakārtots. Piemēram, šobrīd projektā iesaistītie cilvēki strādā ar darbarīkiem, kas bija sagādāti jau iepriekš. Nevaru saprast, kāpēc nevar iegādāties, piemēram, krūmgriežus, jo projektā ir iesaistījušies cilvēki, kam ir attiecīgs dokuments, lai strādātu ar šādu tehniku.

Esmu apmierināta ar visiem darbiniekiem, jo cilvēki ir apzinīgi un ar prieku un atbildību veic sev uzticētos pienākumus.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2009.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px