Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, kas dodas uz ārzemēm, galvenais mērķis ir tur atrast labāk apmaksātu darbu. Bieži uz ārzemēm izbrauc ģimenes cilvēki, jo ar mūsdienu zemajām algām ir grūti uzturēt savu ģimeni.
Tas, protams, ir risinājums, tomēr šeit paliek sieva vai vīrs, bērni. Kas notiek ar viņiem? Kā ir, ja Latviju pamet tikai viens no vecākiem? Bet ja aizbrauc abi? Protams, viņi rūpējas par saviem bērniem – piezvana, sūta naudu… Bet vai bērnam ar to pietiek? Viņam ir nepieciešama mīlestība, vecāku tuvums un atbalsts grūtos brīžos. Bērni atsvešinās, pievēršas dažādām nodarbēm. Priecē, ja tās ir pozitīvi vērtējamas, bet dažkārt tā nav. Un, lūk, risinājums ir pārvērties par problēmu. Ģimenē vairs nevalda tā atmosfēra, kādai vajadzētu būt. Siltums un mīlestība ir zudusi, pamatā ir tikai nauda un materiālais nodrošinājums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2011.
Autore: RUDĪTE ZAUSKA,
Madonas pilsētas 1. vidusskolas
direktora vietniece audzināšanas jomā
AGRA VECKALNIŅA foto