Pirmā skolas diena Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotājiem allaž izcēlusies ar saturisku piepildījumu.
Šoreiz 3. septembra pēcpusdienā, atklājot jauno mācību gadu, uz Madonas kultūras nama skatuves vispirms kāpa skolas pedagogi, lai auditoriju pārsteigtu ar kora dziesmas izpildījumu. Kā komentēja skolas direktors Mārtiņš Bergs, bijām liecinieki kādas tradīcijas aizsākumam, jo izskanēja viena no skaistākajām Jāņa Norviļa dziesmām „Balsis". – Šoreiz tā skanēja pusmēģinājuma atmosfērā, jo tika samēģināta vien reizi, – neslēpa Mārtiņš Bergs. – Tā kā skola nes Jāņa Norviļa vārdu, nolēmām, ka skolai nepieciešama himna, un šī dziesma ir ļoti piemērota himnas statusam.
Direktors pieļāva, ka jau nākamajā gadā skolotāja Ija Voiniča būs uzrakstījusi vienbalsīgu vai divbalsīgu šīs dziesmas variantu, un to iestudēs skolas koris, un visi skolas audzēkņi dziesmu apgūs teorijas stundās. „Domāju, ka nākamā gada 1. septembrī uz skatuves stāvēs apmēram 300 cilvēku – gan skolotāji, gan audzēkņi – un kopīgi izpildīs skolas himnu."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.09.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto