Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Izsakās par apsaimniekošanas sistēmu

Redakcija

Autors • 03.12.2014.

Izsakās par apsaimniekošanas sistēmu
Burtu lielums

Šopirmdien pēc iedzīvotāju iniciatīvas SIA „Madonas namsaimnieks" (turpmāk – Namsaimnieks) Madonas kultūras namā rīkoja sanāksmi par izmaiņām, kas skars sadzīves atkritumu koplietošanas laukumos izmesto atkritumu uzskaiti un tālāku maksas aprēķināšanu par šo atkritumu izvešanu.

Sanāksme par spīti aukstajam laikam un vēlajai sanāksmes norises stundai bija visai plaši apmeklēta. Zālē varēja saskaitīt vairāk nekā simt Madonas pilsētas un novada iedzīvotāju, kurus uztrauc gaidāmās izmaiņas, kas stāsies spēkā ar 2015. gada 1. janvāri (plašāk ar Namsaimnieka piedāvāto uzskaites un maksas aprēķināšanas sistēmu var iepazīties 28. novembra laikraksta „Stars" numurā. – Aut.).
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns, paužot prieku par plašo sanāksmes apmeklējumu, atzina, ka piedāvātās izmaiņas nav nekas jauns un iepriekš neredzēts.
– Šāda sistēma darbojas 99% Latvijas pašvaldību. Vairāk uz izmaiņām gan mūs pamudināja paši novada iedzīvotāji, kas aktīvi rakstīja sūdzības Tiesībsarga birojam un Patērētāju tiesību aizsardzības centram, ar kuru Namsaimniekam ir jau visai bieza sarakste. Šie cilvēki uzskata, ka viņi tik daudz atkritumu, cik bija noteikts normā, nesaražo. Jau pērnziem Madonas novada pašvaldība, kā arī vairākas citas pašvaldības, tostarp Alūksnes un Ludzas, saņēma vēstules, kurās tika minēts, ka norma – 1,6 kubikmetri gadā uz vienu cilvēku – ir jāatceļ un samaksa jāattiecina pret faktiski izvesto atkritumu apjomu. Šis ir viens no iemesliem, kādēļ līdzšinējā sistēma ir jāmaina. Otrs iemesls ir saistīts ar cilvēku izdeklarēšanos no daudzdzīvokļu mājām. Pēc šā gada statistikas, no dzīvokļiem izdeklarējušies ir aptuveni 300 cilvēku, bet piedeklarējies – tikai viens. Līdz ar to maksātāju daudzums samazinās, bet atkritumu apjoms palicis līdzšinējā līmenī un saistībā ar lielgabarīta atkritumiem pat pieaudzis. Paši zināt, ka dzīvokļi Madonā tukši nestāv, jo tajos ir īrnieki, taču cik daudzi no viņiem maksā par atkritumu apsaimniekošanu – tas ir atklāts jautājums, – sanāksmes sākumā iedzīvotājus uzrunāja Osvalds Lucāns.
Viņš norādīja, ka atkritumu apsaimniekotājam ir tiesības piemērot samaksu par pakalpojumu pēc faktiskā atkritumu apjoma. Pēc viņa teiktā, tarifam būtiski mainīties nevajadzētu, jo aprēķinos viens kubikmetrs atkritumu svara ziņā tiek pielīdzināts
97 kg.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px