21. martā apritēja četri mēneši kopš valsti satriekušās Zolitūdes traģēdijas, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki.
Traģēdijas sekas joprojām tiek likvidētas un cēloņi, kā arī vaininieki tiek noskaidroti. Par to, kāda ir bijusi Zolitūdes mācība un kas tiek darīts, lai šāda mēroga traģēdijas vairs neatkarotos, pirms dažām nedēļām, tiekoties ar reģionālo laikrakstu pārstāvjiem, runāja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un viņa vadītās ministrijas pakļautībā esošo iestāžu pārstāvji, kā arī ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.
Izmeklēšana turpinās
Šomēnes valdība piešķīra 600 000 eiro, kas paredzēti Valsts policijai, lai segtu izdevumus neatliekamu pierādījumu iegūšanai un nostiprināšanai, kā arī izmeklēšanas interesēs nodrošinātu notikuma vietas norobežošanu un apsardzi Zolitūdes traģēdijas vietā līdz 2014. gada 31. maijam. Rihards Kozlovskis norādīja, ka lielākā daļa izdevumu ir saistīti ar ekspertu darba apmaksu.
– Iekšlietu ministrijas darbu Zolitūdes traģēdijas seku izmeklēšanā uzrauga prokuratūra, un pagaidām no ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera nav saņemti pārmetumi, ka policija strādātu neefektīvi vai arī būtu vērojamas citas problēmas. Traģēdijas izmeklēšanā ir iesaistīts liels skaits izmeklētāju – vairāk nekā 40 kriminālpolicijas darbinieku. Nav nekāda pamata apgalvot, ka policijai nebūtu motivācijas pabeigt izmeklēšanu. Iesaistīts ir arī VUGD, kas ne tikai likvidē traģēdijas sekas, bet arī izvērtē Civilās aizsardzības likumu un norādīs uz grozījumiem, kurus likumā nepieciešams veikt. Lielākoties tas ir saistīts ar būvniecības sadaļu, lai novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto