Turpinās dalībnieku pieteikšanās „Zaļā josta", AS „BAO" un Valsts izglītības satura centra rīkotajā elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu (EEIA) vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!".
Dalībnieku pieteikšanās konkursam norisināsies līdz 2015. gada 31. martam. Pašlaik nolietotu elektroiekārtu vākšanā iesaistījušās 120 izglītības iestādes no visas Latvijas, tajā skaitā arī mūsu novada skolas, piemēram, Liezēres pamatskola, rīkojot 21. janvārī pat speciālu akciju, kuras laikā iedzīvotājiem bija iespēja nodot nolietojušās elektroiekārtas turpat uz vietas Liezērē.
Kā „Staru" informē "Zaļās jostas" projektu direktore Ilze Liepa-Balode, konkursa mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par elektroiekārtu atkritumu kaitīgo ietekmi uz vidi un apvienot spēkus, lai mazinātu vides piesārņojumu ar bīstamiem atkritumiem.
Lai pieteiktos elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursam „Tīrai Latvijai!", izglītības iestādēm nepieciešams reģistrēties „Zaļās jostas" mājas lapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa elektroniskajā pieteikuma formā. Konkursā aicinātas iesaistīties Latvijas pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, interešu un augstākās izglītības iestādes.
Konkursa trīs godalgoto vietu ieguvēji saņems dāvanas no konkursa atbalstītājiem – Ventspils Jaunrades nama Planetārija, Kurzemes Democentra, Ventspils Piedzīvojumu parka, SIA „Skrīveru saldumi" un SIA „Pūres „Šokolādes muzejs"". Piedaloties konkursā, ikviens dalībnieks krāj bonusa punktus, kurus konkursa noslēgumā varēs apmainīt pret vērtīgām balvām visai mācību iestādei.
„Zaļā josta" sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži" un „Mammadaba" elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursa ietvaros tā dalībniekiem ir izsludinājusi arī papildu aktivitāti – fotokonkursu „Mans briesmīgākais elektroatradums mežā". Darbi jāiesūta līdz 20. aprīlim elektroniski uz e-pastu [email protected]; pavadvēstulē jānorāda audzēkņa (fotogrāfa) vārds, uzvārds, vecums, klase, mācību iestāde un īss bildē redzamā attēla apraksts, ieskaitot tā atrašanās vietu, uzņemšanas datumu. Fotokonkursā var piedalīties ikviens audzēknis, kura mācību iestāde ir pieteikusi dalību EEIA vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai!". Fotokonkursa uzvarētāji tiks paziņoti 8. maijā un lielajā noslēguma pasākumā (maija beigās) saņems pārsteiguma balvas no AS „Latvijas valsts meži".
„Zaļā josta" elektroiekārtu atkritumu vākšanas konkursu Vislatvijas mērogā rīko pirmo reizi, tādēļ konkursa kopējos rezultātus un vides ieguvumu ir grūti prognozēt. Paralēli elektroiekārtu vākšanai „Zaļā josta" organizē makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas kampaņas skolās, ik gadu iesaistot simtiem izglītības iestāžu praktiskā otrreizējo izejvielu vākšanā, nodrošinot to pārstrādi.