Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, tiekoties ar Madonas iedzīvotājiem novada bibliotēkā, atcerējās, ka šeit viņš jau ir otro reizi, jo iepriekšējā saruna bija pirms Valsts meža dienesta reorganizācijas.
Viņa uzmanības lokā šobrīd svarīgākie ir embargo jautājumi, cūkkopības, lopkopības nozare. Ministrs atzina, ka problēmu patlaban pietiek un visus satrauc neizpratne, kas notiks tālāk.
– Ir cilvēki, kuri vienmēr grib būt iztapīgi, ļoti paklausīgi, un, ja Eiropā kāds ko saka, gribam būt teicamniekos. Teicamnieks, protams, ir laba lieta, bet saprāta robežās, izvērtējot, kas dod labumu mums. Šeit teicamnieks kā skolā nebūtu galvenais rādītājs. Galvenais, lai cilvēkiem būtu sapratne, jo ir grūti runāt par piena lopkopību, ja govi ir redzējis tikai kinofilmā. Kad rakstām noteikumus, apspriežam kādu regulu, būtu labi, ja šie cilvēki aizbrauktu uz laukiem uz kādu fermu, aprunātos ar tiem, kas tur strādā, – cita starpā sacīja J. Dūklavs.
Zemkopības ministram uz vaicājumu par taisnīgiem tiešmaksājumiem bija jāatzīst, ka taisnīgumu uz šo plānošanas periodu neizdevās panākt: – Tas, ka uz papīra rakstīts, ka mums ir papildus iedots 500 miljonu, nebūt nedod nekādu vienlīdzību pat ar kaimiņiem lietuviešiem un igauņiem, nemaz nerunājot par vāciešiem un visiem pārējiem. Neprasījām, lai tie būtu vienādi, bet vismaz 80% no Eiropas Savienības vidējā. Nedomāju, ka trīs Baltijas valstis tagad būs kāds izņēmums Eiropā, kam dos dāvanas un pārējie uz to skatīsies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.09.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto