"Stars" jau rakstīja, ka Pļaviņu Romas katoļu draudzes prāvests Ingars Stepkāns, kas apkalpo arī katoļu draudzes Jaunkalsnavā un Ērgļos, 16. februārī cieta no laupītāju uzbrukuma.
Šobrīd Ingars Stepkāns pārcēlies uz Ikšķiles karmelītu klosteri, kur mēnesi atgūsies no laupītāju uzbrukuma paša baznīcā. Gūtā smadzeņu satricinājuma dēļ viņam ir noteikts gultas režīms, tāpēc aprūpēt Pļaviņu, Jaunkalsnavas un Ērgļu draudzes šai laikā uzticēts Madonas katoļu draudzes priesterim Rihardam Rasnacim un Jurim Škaparam.
Paļaujas uz Dieva taisnīgumu
Kā klājas Ingaram Stepkānam, kādas ir pārdomas pēc nežēlīgā uzbrukuma dievnamā, lūdzu pastāstīt priesteri pašu.
– Šobrīd fiziski jūtos labi, – atzīst cietušais priesteris. – Ārsti uzsver, ka joprojām labākās zāles ir miers un gultas režīms, lai varu izgulēt smadzeņu satricinājumu. Tāpat ir nepieciešams laiks, lai ar lūgšanu palīdzību tiktu dziedināta mana garīgā pasaule. Naidu neturu, jo dusmas un naids – tas tikai ievainos mani dziļāk. Tāpēc piedot vajag vispirms jau sevis dēļ – kamēr nepiedosi, miers pašā neienāks. Otrkārt, naidam, dusmām, atriebībai nav nekā kopēja ar taisnīgumu. Es paļaujos uz Dieva taisnīgumu, jo tikai Viņš vislabāk zina tos apstākļus, kas lika šiem cilvēkiem stāties uz noziedzības ceļa. Treškārt, apzinos, ka neviens nav svēts. Katram ir savi netikumi, vājības, mēs pat varam ievainot kādu aiz neuzmanības. Kristus saka: "Piedodiet un jums taps piedots." Šī frāze ir tik svarīga, turklāt mācot, kā vajag lūgties, Jēzus saka: ".. piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā krājuma