Pagājušajā piektdienā Madonā notika iedzīvotāju tikšanās ar pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri, kā arī novada pašvaldības un uzņēmumu pārstāvjiem.
Aptuveni trīs stundas ilgušās, labi apmeklētās tikšanās laikā tika pārrunāts plašs jautājumu loks, kas galvenokārt skāra Madonas pilsētas aktualitātes un problēmjautājumus.
Jau tikšanās ievadā, Guntim Ķeverim sniedzot informāciju par pilsētas aktualitātēm, uzsvars tika likts uz vienu apstākli, kas ir sakne daudzām novada problēmām, proti, iedzīvotāju skaita samazināšanās.
– Krītoties kopējiem demogrāfiskajiem rādītājiem, strauji sarūk bērnu skaits arī izglītības iestādēs. 2008./2009. mācību gadā novada skolās mācījās 3399 bērni, bet šajā mācību gadā skolu apmeklē vairs tikai 3072 bērni. Trešdaļa no skolēniem apmeklē Madonas pilsētas skolas. Visās četrās skolās skolēnu ir krietni mazāk nekā iepriekš. Samazinās audzēkņu skaits arī pirmsskolas izglītības iestādēs, taču kritums nav tik straujš. PII „Saulīte" bērnu skaits ir samazinājies par 10, bet PII „Kastanītis" – par 15, savukārt dažādu apsvērumu dēļ par 20 tas ir audzis PII „Priedīte". Situācija vēl nav kritiska, taču, šādai tendencei attīstoties, arī PII radīsies problēmas, – par situāciju izglītības jomā informēja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.11.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto