13. decembrī Ārlietu ministrijas Meierovica zālē pulcējās reģionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lai ieklausītos aktualitātēs un informācijā par gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē.
Kā uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: – Tieši šodien Saeimas Eiropas lietu komisijā apspriedām gadskārtējo ārlietu ministra ziņojumu par ārpolitikas aktualitātēm, 2014. gada plāniem un 2013. gadā paveikto. Skatoties uz 2013. gadu kopumā, mūsu diplomātijā tas bijis veiksmīgs gads. Par savu mērķi šogad izvirzījām divas lietas: Latvijas valsts ekonomiskās un politiskās konkurētspējas veicināšanu, palielināt eksportu, lai vairāk saražotā pārdotu jau tradicionālajos tirgos un meklētu arī jaunus. Latvijas pārtikas rūpniecības, ķīmiskās rūpniecības, farmācijas un kokrūpniecības uzņēmumi šogad strādājuši ļoti veiksmīgi. Lielāko importētāju vidū ir uzņēmums „Latvijas finieris", kas apguva arī daļu Āfrikas reģiona.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.12.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto