Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iestājas par Madonas slimnīcu

Redakcija

Autors • 21.02.2011.

Burtu lielums

Ceturtdien, 24. februārī, Madonas slimnīcu plāno apmeklēt Veselības ministrijas izveidotā komisija, lai izvērtētu Madonas slimnīcas darbu un spriestu par tālāko tās likteni. Tiekoties ar komisijas pārstāvjiem, "Caritas Madona" plāno iesniegt mapi ar biedrībai adresētajiem iesniegumiem (kopijām) slimnīcas reformas sakarā. Šajā dienā Madonas pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrība organizē piketu pret iespējamo Madonas slimnīcas statusa maiņu, par ko varēja lasīt "Stara" 19. februāra numurā.

Kopš pagājušā gada nogales, kad izskanēja ziņa par plānoto slimnīcu pārprofilēšanu, "Caritas Madona" aktīvi iestājas par tās saglabāšanu esošajā statusā. Valdības ieceri Madonas slimnīcu pārprofilēt par dienas stacionāru uzskatām par neprātu, tāpēc pateicamies visiem, kas atbalsta, raksta iesniegumus un sniedz padomus, lai mēs pēc iespējas kompetentāk varētu griezties pie Latvijas Republikas Saeimas, Ministru prezidenta V. Dombrovska, veselības ministra J. Bārzdiņa, Valsts prezidenta V. Zatlera un citām amatpersonām, paužot sabiedrības protestu pret iecerētajām reformām.

Līdz 21. februārim "Caritas Madona" valdei iesniegti 84 iesniegumi no privātpersonām, iestādēm, organizācijām un daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem (kolektīvās vēstules) ar lūgumu pārstāvēt sabiedrības intereses (saskaņā ar biedrības statūtiem) un nepieļaut nepārdomātu lēmumu pieņemšanu. Iesniegumos minētos faktus, iebildumus, protestu un ieteikumus esam apkopojuši un nosūtījuši varas pārstāvjiem.

Ministru prezidenta biroja vadītāja Olita Augustovska informē, ka "Caritas Madona" iesniegums premjera Valda Dombrovska uzdevumā izskatīšanai un atbildes sniegšanai nosūtīts veselības ministram Jurim Bārzdiņam. Par biedrībai sniegto atbildi Veselības ministrija informēs arī Ministru prezidentu.

Savukārt Latvijas Republikas Saeima informē par "Caritas Madona" iesnieguma nodošanu Valsts kancelejai, visām Saeimas frakcijām un Sociālo un darba lietu komisijai.

Vēlamies uzsvērt, ka pozitīva lēmuma gadījumā visi "paldies!" pienāksies tikai un vienīgi sabiedrībai un iedzīvotāju aktivitātei, jo bez sabiedrības atbalsta neviena akcija sekmīgi nevarētu norisināties.

Tiksimies 24. februārī, lai ar savu klātbūtni korekti paustu atbalstu Madonas slimnīcai un savai pilsētai kopumā!


"Caritas Madona"

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px