Vēlēšanu iecirknis Madonas kultūras nama filiālē „Vidzeme" bijušā Madonas rajona teritorijā ir vienīgais, kur trīs dienas pirms 12. Saeimas vēlēšanām (1., 2. un 3. oktobrī) ir iespējams nodod balsi glabāšanā. Izmantot šo iespēju īpaši tiek aicināti vēlētāji, kuri vēlēšanu laikā izceļos uz ārvalstīm vai darba dēļ nevarēs piedalīties vēlēšanās sestdien, 4. oktobrī.
Kā pirmajā balss nodošanas glabāšanā dienā Madonas kultūras nama filiāles „Vidzeme" vēlēšanu iecirknī Nr. 653 pārliecinājāmies arī mēs, vēlētāji šo iespēju labprāt izmanto arī mūspusē. Jau pirmajās minūtēs pēc iecirkņa atvēršanas trešdien vairāki LR pilsoņi šeit devās uz vēlēšanu kabīnēm, lai izdarītu savu izvēli. Pavisam balsi glabāšanā šajā iecirknī trešdien nodeva 31 vēlētājs, bet pirmajās divās dienās kopā – 118. Gandrīz visi kā balsošanas dokumentu uzrādīja LR pasi, bet viens vēlētājs – elektronisko personas identifikācijas karti kopā ar vēlētāja apliecību. Balsi glabāšanā vēl ir iespējams nodot šodien, 3. oktobrī, no pulksten 10 līdz 16.
Kaut gan balss nodošana glabāšanā ir šo vēlēšanu jaunums, palika iespaids, ka vēlētāji ir rūpīgi iepazinušies ar balss nodošanas glabāšanā procedūru, zina, ka vēlēšanu aploksne ir jānodod vēlēšanu iecirkņa komisijas pārstāvim, nevis tā pašam jāiemet vēlēšanu kastē. Tiesa, iecirknī ieradās arī kāda ģimene kopā ar bērnu, kurš acīmredzot tomēr bija cerējis, ka šī godpilnā misija ar jau vecāku izdarīto izvēli tiks uzticēta viņam.
Kā skaidroja vēlēšanu iecirkņa Nr. 653 komisijas priekšsēdētājs Andris Rieba, balss nodošana glabāšanā tomēr nav gluži tas pats, kas iepriekšējā nobalsošana.
– Mēs visu darām tā, kā paredz CVK instrukcija. No vēlētājiem saņemtās aploksnes tiek ievietotas īpašās reģistrācijas aploksnēs, uz kurām tiek norādīts vēlētāja vārds, uzvārds un kārtas numurs balsotāju sarakstā. Glabāšanā nodotās balsis tiks uzkrātas atsevišķā vēlēšanu kastē, kas vēlēšanu dienā balsošanai netiks izmantota, – uzsvēra Andris Rieba.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.10.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto