Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centrs 1. jūnijā ikvienu aktīvās atpūtas cienītāju aicina piedalīties velotūrismu popularizējošā pasākumā un doties kopīgā izbraucienā ar velosipēdiem maršrutā Sauleskalns-Mārciena-Bērzaune-Sauleskalns.
Kā informē brauciena organizatore, Madonas novada pašvaldības TIC vadītāja Sanita Soma, maršruts – 17 kilometru – izplānots galvenokārt pa asfaltētiem ceļiem. – Šis būs nesteidzīgs atpūtas brauciens, ar daudzām mazām ekskursijām un divām atpūtas pauzēm (par pusdienu maizītēm un dzērienu katram jāparūpējas pašam). Tā kā braukšana notiks pa autoceļiem, dalībniekiem obligāti jāņem līdzi velosipēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecība. Bērni līdz 12 gadu vecumam braucienā var piedalīties tikai vecāku pavadībā, – ziņo Sanita Soma.
Pulcēšanās vieta – Sauleskalnā, stāvlaukumā blakus tautas namam, kur no pulksten 10 notiks dalībnieku reģistrēšanās. Velodienas pirmā daļa noritēs Sauleskalnā. Pasākuma laikā no pulksten 10.10 varēs piedalīties atstarotāju izgatavošanas darbnīcā „Spožs un drošs", ko vadīs Bērzaunes pagasta kultūras un sporta darba organizatore Gunta Strode. Pulksten 10.30 darbosies velosipēdu tehniskās apkopes darbnīca „Sakop pats savu velosipēdu" (vadīs sporta biedrības „Savējie M" pārstāvis). Būs iespēja apgūt velosipēdu tehniskās apkopes iemaņas un pārrunāt drošas braukšanas noteikumus. Pulksten 11 paredzēta viktorīna „Drošība velotūrismā" (vadīs Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja Sanita Soma).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ