Madonas Valsts ģimnāzija iesaistījusies starptautiskā projektā „Jaunatne bez robežām".
Tas ir Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas skolu izglītības apakšprogrammas Comenius projekts, kas ilgst no šā gada 1. augusta līdz 2015. gada 1. jūlijam.
Ģimnāzijas sadarbības partneri būs vairāku valstu izglītības pārstāvji no Itālijas, Dānijas un citām ārvalstīm.
28. septembrī projekta partneriem notika pirmā tikšanās klātienē. Uz Rumāniju devās arī trīs Madonas Valsts ģimnāzijas skolotājas: projekta koordinatore Aija Šmeisa, angļu valodas skolotāja Ārija Fārte un iestādes vadības pārstāve Iveta Vabule.
Kā laikrakstam pastāstīja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece, projekta darbība pamatā risināsies grupās, kurās apvienosies četru valstu pārstāvji. Galvenais akcents tiks likts uz mobilitāti – gan skolēniem, gan skolotājiem būs iespēja paviesoties projekta dalības valstīs. 2015. gada pavasarī projekta partnerus uzņems Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs. Tā kā projekts „Jaunatne bez robežām" iedalīts vairākās apakštēmās, būtiski, ka Madonas Valsts ģimnāzija ir atbildīga par kultūras un sporta sadaļu. – Līdz ar to apmainīsimies pieredzē ar citām valstīm par kultūru un sportu pie mums, – komentēja Vanda Maderniece.
Autore: INESE ELSIŅA