Centrālā vēlēšanu komisija savā mājas lapā, publicējot vēlēšanu iecirkņu adreses gan pašvaldību, gan Saeimas vēlēšanās, norāda, kuri no tiem ir pieejami arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visbiežāk tas jāsaprot, ka vēlēšanu iecirknis atrodas 1. stāvā, bet ne vienmēr tas nozīmē to, ka cilvēks ar kustību traucējumiem vēlēšanu iecirknī varēs iekļūt bez citu palīdzības.
Taču, kā „Staram" atzīst madoniete Inese Nagle, kam šis jautājums ir aktuāls jau vairāk nekā 15 gadu, situācija Madonas pilsētā pamazām uzlabojas un ne tikai attiecībā uz vēlēšanu iecirkņiem.
– Šogad vēlēšanu iecirkņa telpas Madonas kultūras namā bija izvēlētas ļoti veiksmīgi no visiem aspektiem – tajās bez lielām problēmām varēja iekļūt cilvēki ar kustību traucējumiem, tāpat veci cilvēki, jo nebija vairs jākāpj pa kāpnēm vai jābrauc ar liftu: ne jau katram pa spēkam ir kāpiens pa kāpnēm un ne jau katru tanti uzvedīs ar liftu. Arī pati telpa bija gaiša, saulaina, tajā bija patīkami uzturēties un izdarīt savu izvēli vēlēšanās, – akcentē Inese Nagle.
Vaicāta, kā vērtē pašu uzbrauktuvi, viņa atzīst, ka tā uzbūvēta atbilstoši normatīviem, bet nav ideāla: – Normatīvi ir viena lieta, taču tie diemžēl ne vienmēr saskan ar reālo dzīvi un praktisko pielietojumu. Uzbrauktuvei pie Madonas kultūras nama vajadzēja būt nedaudz lēzenākai, īpaši sākumposmā. Tad tajā varētu uzbraukt pavisam viegli, toties tagad, ja nav spēcīgu roku, tas ir neliels risks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.06.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto