Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Gribu iet uz bibliotēku!

Redakcija

Autors • 19.09.2014.

Gribu iet uz bibliotēku!
Burtu lielums

Pagājušā mācību gada pavasarī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izsludināja domrakstu konkursu „Kā atmodināt Saulcerīti?". Konkursa uzdevums bija radošais domraksts „Kā atmodināt Saulcerīti?".

Bērni vecumā no 10 līdz 14 gadiem tika aicināti radīt jaunu leģendu par Stikla kalnu, Gaismas pili, Saulcerīti, Antiņu, viņa brāļiem un citiem Raiņa lugas „Zelta zirgs" tēliem. Konkursa dalībniekiem tika dota iespēja personiski piedalīties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas svētku programmas pasākumā, radīt plašāku publicitāti jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai, bērnu literatūrai, lasošajiem bērniem un lasīšanai kā ģimenes vērtībai, kopīgi atspēkot aizspriedumu, ka „bērni mūsdienās vairs nelasa".
No Praulienas pamatskolas domrakstu konkursā piedalījās trīs skolnieces: Signija Smiltāne, Lindija Smiltāne un Laura Lauva. Šīs meitenes ieguva atzinības un tika ielūgtas 8. septembrī uz karnevāla gājienu Rīgā „Gribu iet uz bibliotēku", Starptautiskajā rakstpratības dienā piedalīties svētkos, klausīties koncertu, saņemt pārsteiguma balvas, ieraudzīt savu domrakstu kopīgā grāmatā, kas kalpos kā jauna LNB leģenda. No visas Latvijas tika uzaicināti aptuveni 1500 bērnu, lai gan konkursā piedalījās daudz vairāk dalībnieku. Braucienu uz LNB organizēja Madonas novada bibliotēka.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.09.2014.

Autore: SIGNIJA SMILTĀNE,
Praulienas pamatskolas
8. klases skolniece

V. MIŠKAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px