25. maijā pulksten 12 Rīgā, Mežaparkā, notiks „Latviešu godu saimnieču saiets", ko rīko „Gūdu saimineiču bīdreiba" un „Siera klubs".
Šādi svētki Latvijā notiks pirmo reizi, bet daudzās Eiropas valstīs tādus svin, tie ir prestiži un labi apmeklēti. „Siera kluba" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova uz svētkiem aicina visas godu saimnieces, lai sevi izrādītu, lai apmeklētājiem atklātu prasmes ēdienu gatavošanā, stāstītu par dažādiem godu rituāliem, tradīcijām un ieražām.
– Darbosies Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales godu sētas, kurās saimnieces piedāvās katram novadam raksturīgākos ēdienus. Katrā sētā spēlēs muzikanti (folkloras kopas „Atštaukas", „Svitene", grupa „Maskačkas muzikanti" un kapela „Dziga"), jo godi vienmēr kuplināti ar jautrību.
Starp godu sētām notiks konkursi, vērtēsim, cik atraktīvi, interesanti un garšīgi katra sēta sevi pieteiks apmeklētājiem.
Daudzas godu saimnieces pazīstam, un viņas jau aktīvi iesaistījušās svētku organizēšanā. Daudzas vēl nepazīstam, tāpēc lūdzam atsaukties, zvanot uz tālruni 29287044 vai 29487375, – informē Vanda Davidanova.
Autore: IVETA ŠMUGĀ