Atzīmējot Latvijas bāriņtiesu 20 gadu darbību, labklājības ministrs Jānis Reirs un Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretārs Ingus Alliks piektdien, 14. oktobrī, svinīgā pasākumā pasniedza LM atzinības rakstus tiem bāriņtiesu darbiniekiem, kas ar godprātīgu un nesavtīgu darbu nodrošina bāriņtiesu darbību ikdienā, kā arī godināja tos, kuri piedalījušies bāriņtiesu sistēmas izveidošanā un turpina to darīt arī šobrīd.
Par ilggadēju un pašaizliedzīgu amata pienākumu pildīšanu, godprātīgu un profesionālu darbu bāriņtiesā labklājības ministrs Jānis Reirs ar labklājības ministra Atzinības rakstu apbalvoja 16 bāriņtiesu pārstāvjus.
Savukārt ar LM valsts sekretāra Atzinības rakstu par ilggadēju, pašaizliedzīgu un nesavtīgu darbu bāriņtiesā apbalvoja 48 bāriņtiesu pārstāvjus, viņu vidū – Sarmīte Melle, Cesvaines novada bāriņtiesas locekle, un Aleksandra Miesniece, Madonas novada bāriņtiesas locekle.
Bāriņtiesas izveidotas, pamatojoties uz likumu „Par bāriņtiesām un pagasttiesām", kas noteica, ka no 1996. gada 1. marta jāsāk veidot jaunas aizbildnības un aizgādniecības institūcijas kā pašvaldības izveidotas iestādes. Šobrīd Latvijā darbojas 142 pilsētu un novadu bāriņtiesas.