2017. gada 12. janvārī pulksten 23.18 Madonas slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē atstāta meitenīte.
Pēc ārstu apskates secināts, ka bērniņš ir aptuveni 10 dienu vecs. Meitenītes svars ir 3110 g un augums 51 cm. Mediķi bērniņa veselības stāvokli novērtējuši kā apmierinošu. – Pirmo pārbaudi veica Madonas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur bērniņa veselību izvērtēja dežūrārsts un pediatrs. Tagad bērniņš atrodas bērnu nodaļā. Par notikušo uzreiz nākamajā dienā, kas bija piektdiena, tika informētas atbildīgās institūcijas. Slimnīcas pienākumos ietilpst arī bērniņa reģistrācija, kas arī tika izdarīts, – informē Madonas slimnīcas galvenā māsa Ingrīda Rieba.
Kā „Staram" apliecināja Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inga Lediņa, bāriņtiesa šobrīd rīkojas savas kompetences ietvaros, kā to nosaka likumdošana, un meklē bērniņam jaunu ģimeni.
Jāpiebilst, ka Madonas slimnīcas glābējsilīte izveidota 2012. gada 19. oktobrī ar Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze" atbalstu un šis ir otrais bērniņš, kurš tajā ielikts. Pirmais – puika – Madonas slimnīcas glābējsilītē tika ielikts 2014. gada 23. jūnijā.
Kā informē projekta „Glābējsilīte" Latvijā vadītāja Laura Zvirbule, kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas Baby Box jeb glābējsilītes un izglābtas 39 bērnu dzīvības. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Šobrīd glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.
Projektu „Glābējsilīte" Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija „Divi gani" sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.
24.01.2017.