Nesen tika atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, un tās atskaņas šotrešdien bija jūtamas arī Madonā pie karjera ezera, kur notika Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) sporta diena, kuras neiztrūkstošs elements ir arī ģimnāzistu vecāki.
MVĢ sporta diena jau tradicionāli ir kļuvusi par ģimeņu sporta un atpūtas pasākumu. Šoreiz sportiskos atpūtniekus bija palutinājuši arī laikapstākļi, jo dienā spīdēja spoža saule, bet solītās vēja brāzmas un lietus Madonu sasniedza vien vakarā. Šoreiz MVĢ vecāku padomes pārstāvji bija padomājuši gan par vienotas komandas izveidi, gan par tās noformējumu – T-krekliem ar komandas nosaukumu „Oppā!". Jāatzīst, ka, lai arī vecāku pulciņš bija mazāks nekā skolēnu, daudzos komandu sporta veidos uzvaru guva tieši vecāki, kas vedina uz domām, ka mūsdienās jaunieši fiziskajā attīstībā atpaliek no saviem vecākiem. Tradicionāls MVĢ sporta dienas pasākums bija arī zivju
zupas vārīšana. Zivis nākušas no kāda ģimnāzista vecāku zivju dīķa, bet dārzeņus sagādājuši paši skolēni. Tiesa, pavāre Biruta, raugoties uz ēdēju skaitu un katlu ietilpību, bažījās, vai visus ēstgribētājus maz spēs pabarot. Nākamgad viennozīmīgi
būs jāgādā lielāki katli.
MVĢ vecāku padomes vadītāja un Sabiedrības veselības aģentūras Vidzemes reģionālās filiāles Veselības veicināšanas un profilakses daļas reģionālā koordinatore Gunta Andžāne, skaidrojot MVĢ ģimenes sporta dienas nozīmi, atzina, ka šī diena kalpo par pierādījumu tam, ka vecāki ir par saviem bērniem un nevairās ar tiem kopā pavadīt laiku.
– Aktīvi un patīkami pavadīts laiks ir galvenie pasākuma ieguvumi. Dalībnieku ir pat vairāk, nekā sākotnēji bija domāts un uzrunāts. Pieļauju, ka, ja šī nebūtu darbdiena,
tad vecāku būtu vēl vairāk, – atzina Gunta Andžāne.
No ģimnāzistu vecākiem komplektētā komanda sacensību gaitā bija manāmi piekususi. Vecāki atklāja, ka bērni viņiem liek iesvīst, taču pagaidām vēl izdodas turēties pretim un godam cīnīties. Volejbolā un futbolā jau uzvarējuši, tagad kārta citiem sporta veidiem. Visi kā viens uzskata, ka šādas dienas būtu nepieciešams rīkot biežāk.
Paši ģimnāzisti par to, ka kopā ar vecākiem jāpavada laiks, nemaz neuztraucās.
– Vecāki mums netraucē, gluži otrādi. Šis ir lielisks veids, kā apvienot jauniešus un pieaugušos, – sacīja viena no MVĢ skolniecēm – Ieva.
Vaicāta, vai viņa arī ikdienā skolā šad tad vēlētos redzēt savus vecākus, meitene atbildēja, ka šobrīd viņi tur droši var iet, jo sākas brīvlaiks.
Pasākumā piedalījās 7., 8., 10. un 11. klašu skolēni un viņu vecāki. 9. un 12. klašu audzēkņi no dalības ģimenes sporta dienā bija atbrīvoti, jo viņiem jākārto eksāmeni. Tiesa, piedalīšanās nebija obligāta, tādēļ jo lielāks prieks par to, ka jauniešu un viņu vecāku, kuri nolēma iesaistīties sportiskajās aktivitātēs, bija tik daudz.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto