Arī pēc garajām mēģinājumu dienām mazie dejotāji gājienā dodas ar smaidu.
Grūts
gājums ar lielu gandarījumu noslēgumā – tāds ir ceļš Madonas PII
„Saulīte" tautas deju kolektīva mazajiem dejotājiem un vadītājai
-mūzikas skolotājai Guntai Beķerei un mūzikas skolotājai Inai
Aņisimovai.
Brīvprātīgi izveidotais un lolotais mazo dejotāju kolektīvs ir jauns, pašreizējā sastāvā tas pastāv tikai gadu. Kolektīvu izveidot Gunta izlēma jaunākās meitas Zanes (7 gadi) dēļ, jo viņai dejošana ir kaislība un liels prieks. Ar lielu apņēmību un cītīgiem mēģinājumiem 2014. gadā mazie sevi pierādīja kā deju kolektīvu.
Attiecīgi šā gada pavasarī kolektīvs pirmo reizi piedalījās Dziesmu un deju svētku kolektīvu atlasē, un sagatavošanās process tam bija gan saspringts, gan nogurdinošs, gan pacietību stiprinošs. Tas viss arī atmaksājās, jo – pat par pārsteigumu pašai Guntai Beķerei – „Saulītes" dejotāji ieguva laureātu titulu kā trešie valstī pirmsskolas bērnu kolektīvu vidū. „Mēs kā kolektīvs taču esam jauni gurķīši," Gunta noteica. Bet ar mīlestību, centību un neatlaidību godam bija nopelnīta ceļazīme uz XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Mammu pavadīti, Guntas un Inas aprūpē nodoti, 19 mazie dejotāji nokļuva Rīgas sirdī – svētku virpulī. No otrdienas līdz ceturtdienai norisinājās mēģinājumi, kas bija paši nogurdinošākie, bet atmosfēra, kas valdīja Daugavas stadionā, bija tā vērta. Gunta kā stūrmanis mazos aizvadīja visos mēģinājumos un visur, kur tiem vajadzēja būt – viņi tika motivēti, uzmundrināti un palutināti mirkļos, kad no noguruma vairs negribējās dejot. Ina kā gādīga mamma sabužināja un samīļoja tos, kam uznāca lielākas ilgas pēc mājām.
Laikapstākļi šoreiz nelutināja nevienu, jo ceturtdienas vakarpusē, ģenerālmēģinājumā, jau lija lietus. Mazākos dejotājus lietus noskaloja piektdienas koncertā, kad bez lietusmēteļiem, pastalām slīdot, tie dancoja pa peļķītēm. Toties jautru prātu! Pašā Daugavas stadiona priekšplānā ikviens klātesošais varēja vērot, kā mazās „Saulītes" ar dzīvesprieku izdejoja šo koncertu.
Mazie dejotāji mēģinājumu un koncertu starplaikos tika vesti uz kinoteātri, brauca ar kuģīti un devās uz zooloģisko dārzu, lai atpūstos un gūtu enerģiju. Pēc salīšanas tika sildīti un samīļoti, lai nesaslimtu.
Abas skolotājas līdzi dejoja visos koncertos un ģērba, mīļoja, apsedza, saposa mūsu bērnus. Par to mēs vēlamies pateikt vislielāko un mīļāko paldies. Mums ir lepnums un gandarījums par vadītājas Guntas ieguldīto darbu un Inas atsaucību ārpus tiešajiem skolotāju pienākumiem. Paldies, ka mūsu mazās atvasītes tur tika, svētkus piedzīvoja un izbaudīja visā skaistumā. Gan tajā, ka tas nav tik viegli, gan tajā, ka daba mūs nežēlo, gan ar negulētām naktīm, gan ar ašo ģērbšanos un bižu pīšanu, gan ar jautrību un asarām. Mīļš paldies!