Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā pirmais bērniņš pasaulē nāca 2. janvārī pulksten 9.43 Sanitas Seļickas un Aleksandra Fedotova ģimenē.
Šobrīd Niks Jānis un viņa māmiņa Sanita jau ir no slimnīcas mājās – mazulis pamazām iepazīst pasauli sev apkārt, bet māmiņa aprod ar jauno dienas kārtību, ko prasa mazuļa ienākšana ģimenē. Ar Sanitu un mazo Niku Jāni tikāmies pirmdien, kad viņi jau bija saposušies un gaidīja tēti, lai dotos mājās.
– Tad jau redzēs, kā mums ies. Pagaidām mazais ir mierīgs, vienīgi naktī nedaudz paraud. Katrā ziņā varbūt būs mazliet vieglāk nekā savulaik ar dvīnēm Elīzu un Keitu, kam nu jau desmit gadu. Abas brāli jau apciemojušas slimnīcā un ar nepacietību gaida mājās – gribot pavizināt ar ratiņiem pa istabu, – ar smaidu stāsta Sanita. Jautāta par vārdu izvēli mazajam, viņa atklāj, ka tos izdomājis tētis. Nu atliekot tikai piereģistrēt mazuli un saņemt dzimšanas apliecību. Sanita strādā „Lazdonas piensaimniekā". Šobrīd gan viņa tik drīz atgriezties darbā neplāno – vismaz pusotru gadu dzīvošot ar mazo dēliņu pa māju. Nedaudz gan satraucot, kā būs ar iztikšanu. Arī jaunās izmaiņas vecāku pabalstos vēl neesot izpētītas, bet, protams, fakts, ka pabalsti nedaudz paaugstināti, iepriecina. – Ģimenes valsts pabalsts par abām meitām gan nav mainījies – kā bija, tā palika 8 lati (no 1. janvāra – 11,38 eiro) katrai, – nopūšas māmiņa. Toties Sanita ir priecīgi pārsteigta par Madonas novada pašvaldības dāvanu karti, ko piešķir novadā deklarētajiem jaundzimušajiem un kas šogad ir dubultojusies – no 71 eiro uz 142 eiro.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.01.2014.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto