Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Gads tradicionāli sākas ar krāšņu uguņošanu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 05.01.2015.

Gads tradicionāli sākas ar krāšņu uguņošanu
Burtu lielums

Jaunais gads Madonā, līdzīgi kā daudzās citās Latvijas pilsētās, novadu centros un pagastos, sākās ar krāšņu uguņošanu.

Jau sešpadsmito reizi simtiem cilvēku pulcējās Saieta laukumā, lai, raugoties krāsainajos pirotehnikas brīnumos, ar cerībām, laba vēlējumiem un simbolisku šampanieša glāzi sagaidītu Jauno – 2015. – gadu, kas mūsu valsts vēsturē ieies arī kā Latvijas prezidentūras laiks ES Padomē.
Pirmoreiz Madonas pilsētas centrālajā laukumā kopā tika sagaidīts maģiskais 2000. gads. Toreiz svētku salūts tika šauts no Madonas viesnīcas jumta, ēkas, kurā tobrīd atradās arī Madonas pilsētas dome. Vēlākajos gados svētku uguņošanas izpildes vieta mainījās vairākkārt – salūtam tika izmantota ēka Saieta laukumā 1, bet beidzamajos gados to vērot jau bija pierasts no bijušā „Madonas poligrāfista" jumta.
Taču, sagaidot vēsturisko 2014. gadu, kad ar skumjām atvadījāmies no tik iemīļotā lata un Latvija kļuva par astoņpadsmito eirozonas valsti, piedzīvojām izmaiņas arī šai ziņā – pirmoreiz svētku salūts tika šauts no pašvaldībai piederošās ēkas Blaumaņa ielā 3, un šajā gadumijā tika turpināta pirms gada aizsāktā tradīcija. Turklāt šoreiz viss izdevās lieliski – svētku uguņošana bija īpaši krāšņa, un arī datortehnika atšķirībā no iepriekšējā gada nesagādāja nekādas problēmas.
Arī Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš, vaicāts par Jaungada sagaidīšanas pasākumu Saieta laukumā, atzina, ka viss izdevies tā, kā iepriekš ticis plānots.
– Visticamāk, ka arī nākamajos gados Jaungada salūtam izmantosim ēkas Blaumaņa ielā 3 jumtu. Bijušās „Madonas poligrāfista" ēkas jaunais apsaimniekotājs tam nepiekrita jau iepriekšējā gadā un to neļāva arī šajā gadā, vadoties pēc drošības apsvērumiem, kaut gan nekāda īpaša riska jau nav. Visu atbildību taču uzņemas pirotehnikas kompānija, pirms tam izvērtējot salūta norises vietas drošību. Bet ar varu gan nevienu nevaram piespiest ļaut mums rīkot svētku uguņošanu, tā tomēr ir katra ēkas īpašnieka vai apsaimniekotāja izšķiršanās. Vēl viena iespēja ir Madonas viesnīcas jumts, bet pēc pirotehniķu atzinuma šim mērķim piemērotāka tomēr ir ēka Blaumaņa ielā 3. Svētku salūtu Madonas pilsētā, tāpat kā iepriekšējos gados, nodrošināja SIA „Petarde", – atzīmēja Jānis Kļaviņš.
Iedzīvotāji pulcēties Saieta laukumā 31. decembrī tika aicināti jau no pulksten 23.30, lai kopā klausītos mūziku, dejotu, noskatītos svētku uzrunu translāciju, kopīgi nodziedātu Latvijas valsts himnu „Dievs, svētī Latviju!" un tad ļautos svētku uguņošanas burvībai.
Madonas novada pašvaldība pateicas visiem Jaungada svētku salūta atbalstītājiem: SIA „Madonas namsaimnieks", SIA „Halle B", PS „A. A. & būvkompānijas", SIA „Baltic Block", SIA „Betula Premium", SIA „Linca", AS „Lazdonas piensaimnieks", SIA „Madonas ceļu būves SIA", SIA „Aizezere", kā arī izsaka pateicību par informatīvo atbalstu laikrakstam „Stars".

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px