Jau no agra sestdienas rīta Madonā, Saieta laukumā, bija manāma liela rosība, jo tur jau tradicionāli aprīļa pēdējā nedēļas nogalē norisinājās pavasara gadatirgus „Viss dārzam". Tirgotāji no visas Latvijas piedāvāja iegādāties puķu, dekoratīvo augu, augļukoku stādus, dārzeņus, kūpinātas zivis, gaļu, dažādus amatniecības izstrādājumus, kā arī apģērbu un saimniecības preces.
Šī gadatirgus galvenā doma gadu no gada ir dot iespēju vietējiem zemniekiem un amatniekiem, kā arī lielajiem stādu tirgotājiem piedāvāt vietējo produkciju, uzsvaru liekot uz stādu pirkšanu un pārdošanu. Salīdzinājumā ar dažiem iepriekšējiem pavasara gadatirgiem, šosestdien laiks lutināja gan pircējus, gan pārdevējus, vien ap pusdienas laiku sacēlās stiprāks vējš, kas apgāza pa kādai izstādītai precei. Dažus iedzīvotājus gan neapmierināja izvēlētais datums, kurā norisinājās tirgus, jo vienlaicīgi visā Latvijā tika arī talkots. Daudzi labprātāk izvēlējās apmeklēt gadatirgu, jo jāsāk ar savas sētas, dārza sakopšanu.
Kā ierasts, tirgotāji bija atbraukuši no dažādām Latvijas vietām, bija pārstāvētas arī Madonas reģiona saimniecības.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.05.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto