Šogad „Gada balva medicīnā" tika pasniegta kopumā desmit nominācijās, lai godinātu veselības nozarē strādājošos par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā. Sešās nominācijās, tostarp „Gada ārsts", uzvarētājus noteica iedzīvotāji, bet četrās – žūrija. Nominācijā „Gada cilvēks medicīnā" žūrija izvēlējusies godināt Paula Stradiņa Klīniskās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītāju Pēteri Ošu.
Balvu viņam pasniedza veselības ministre Ingrīda Circene. Kā atzīst eksperti, viņš ir Latvijas reanimatoloģijas leģenda un gandrīz visu pašreiz strādājošo anesteziologu skolotājs. Pērn augustā, kad Stradiņa slimnīcā notika skābekļa balonu eksplozija, mediķis šīs sprādzienbīstamās situācijas laikā prasmīgi vadīja sarežģīto Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas pacientu evakuāciju.
Īpaši gandarīti par novadnieka darba augsto novērtējumu ir ļaudonieši, jo Pēteris Ošs ir Ļaudonas vidusskolas absolvents, dzimis Ļaudonas pagasta „Beļaviņās". Kā atceras pensionētā skolotāja Ausma Dārziņa, pirmās brīvvalsts laikā Kalnāju apkārtnē tā bijusi priekšzīmīga saimniecība – tēvs enerģisks lauksaimnieks, bet māte beigusi Kaucmindes mājturības skolu. Karš izpostījis skaisto lauku sētu, ģimene palikusi krāsmatās ar pirtiņu sētmalā. No tās tad arī sākusies Pētera Oša izglītošanās un pieredzes apgūšana līdz darbam Paula Stradiņa Klīniskās slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļā.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA