Aizritējušajā „Madonas mūzikas sesijā" jaunie censoņi varēja pasmelties zināšanas un praktiskos knifiņus no angļu basģitāras spīdekļa Fila Spaldinga (Phil Spalding), kas ir strādājis ar vairākām pasaules mēroga slavenībām, kā Miku Džegeru, Robiju Viljamsu, Kailiju Minogu un citiem.
Lai gan ārzemju viesim un basģitāras klases mentoram aiz muguras ir iespaidīga pieredze, Fils sarunā atzīstas, ka šīs nedēļas laikā daudz iemācījies un pilnveidojies arī pats. Basģitārists savu ceļu mūzikā, kā daudzi jaunieši, uzsāka savā guļamistabā, turklāt līdz pat šai dienai nepazīst notis, jo visu apguvis pašmācības ceļā. Tāpēc viņš jo vairāk novērtēja „Madonas mūzikas sesijas" sniegtās iespējas jaunajiem talantiem pilnveidoties radošā, ģimeniskā un produktīvā gaisotnē.
– Šajā nedēļā es beidzot pa ļoti ilgiem laikiem guvu iedvesmu. Jutu, ka vēlos trenēties arī pats. Visi skolnieki bija lieliski, es daudz varēju iemācīties no viņiem, ne tikai viņi no manis. Katrs ir savā veidā unikāls, jo mūzikā katram taču ir savs rokraksts. Mani pārsteidza, cik ātri daži skolnieki spēja apgūt lietas, turklāt daudzi no viņiem tikai tagad ir sākuši savu ceļu mūzikā. Viena meitene basģitāru sāka spēlēt tikai „Madonas mūzikas sesijas" pirmajā dienā un jau noslēguma koncertā mācēja šo to nospēlēt. Tā bija neticama izjūta arī man – gluži kā skatīties savu bērnu sakām pirmos vārdus. Es ceru, ka „Madonas mūzikas sesija" dalībniekiem būs palīdzējusi iesākto turpināt. Vienalga, vai tas ir profesionālā veidā vai tīri savam priekam, – pauž Fils Spaldings.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.11.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto