Gads iesācies ar krietnu aukstuma devu, kas ne vienam vien ir licis augstāk sacelt kažoka apkakli, ietīties siltā segā un biežāk iemalkot karstu tēju.
Sasalums dabā, bet ne sirdīs. Ērgļu pagastā dažas dienas pirms un pēc gadumijas bija manāma diezgan liela rosīšanās. Smaidīgi cilvēki klauvēja pie ērglēniešu namu durvīm, sveicot Kristus dzimšanas svētkos un vēlot Dieva svētību jaunajā gadā, kā arī dāvājot konfekšu pakas. Kas bija šie savādnieki?
Holandē, Hārlemas pilsētā, atrodas Vilhelmīnas reformātu draudze. Pirms kādiem gadiem cilvēki no šīs draudzes viesojās Madonas baptistu draudzē, un tajā laikā arī aizsākās labā tradīcija. Nu jau ceturtais gads, kad Ziemassvētku izskaņā un Jaungada gaidās draugi no Holandes kopā ar Madonas baptistu draudzes jauniešiem apciemo mājas, dāvājot saldumu pakas, dodoties pie maznodrošinātajiem pagasta iedzīvotājiem ar pārtikas pakām, sūtot humānās palīdzības kravu. Tā tas bija arī šajā gadumijā. Kas liek šiem cilvēkiem ziedot naudu, sūtīt humānās palīdzības kravas, upurēt savas brīvdienas, lai sagādātu prieku citiem? Viņi paši apgalvo, ka tā ir Kristus mīlestība. Dievs sūtīja savu Dēlu Jēzu Kristu pasaulē, tā ir visu laiku lielākā dāvana cilvēcei. Bībelē ir rakstīts: „Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību." (Jāņa ev. 3:16) Dieva mīlestību saņēmuši, arī mēs vēlamies citiem dāvāt mīlestību.
Laiks paskrēja vēja spārniem. Atmiņā nedzēšami paliks daudzi skaisti mirkļi: tikšanās ar dažādiem cilvēkiem, prieks „Zīļuka" bērnu sejās, spēlējot spēles un ejot rotaļās, pagasta mazo iedzīvotāju atsaucība īpašajā pasākumā bērniem, nedēļas laikā iestudētā un pagasta iedzīvotājiem rādītā drāma, kā arī visas citas aktivitātes.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.01.2009.
Autore: SANTA LASMANE-RADZVILAVIČA
Foto no pasākuma arhīva