Pagājušajā svētdienā ar svinīgu pasākumu LNT tiešraidē noslēdzās šā gada labestības maratons „Eņģeļi pār Latviju". To piecu bērnu skaitā, kuri visvairāk gaidīja līdzcilvēku atbalstu ārstniecībai, rehabilitācijai, speciālajām auklītēm, bija arī Renāte no Kalsnavas.
Jau piekto gadu Ziedot.lv, LNT, Swedbank un „Rimi" īstenotā labdarības akcija daudzās smagi slimu bērnu ģimenēs būs ienesusi cerību un iespēju atveseļoties, kā arī mudinājusi Latvijas iedzīvotājus palīdzēt šiem bērniem. Lai palīdzētu pieciem bērniem – Jānim Reinim (7 gadi), Jēkabam (2 gadi), Renātei (7 gadi), Alisei (9 gadi) un Veronikai (12 gadu) -, bija nepieciešams savākt 30 285 latus, kas ir izdevies. Pat vairāk – līdz šim ir saziedoti 312 969,27 lati. Kopā pēc palīdzības šogad ir vērsušies 103 bērni, tātad lielai daļai no viņiem varēs piešķirt lūgto naudas summu ārstniecībai un rehabilitācijai. Lai spētu palīdzēt viņiem visiem, vēl trūkst aptuveni 40 tūkstošu latu (kopējā nepieciešamā summa – 352 367 tūkstoši latu). Vēl līdz 6. janvārim ir iespējams ziedot bērnu veselībai portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank, „Rimi" un „Supernetto" visā Latvijā.
Vērtējot līdzcilvēku sniegto atbalstu gan „Eņģeļi pār Latviju" akcijas ietvaros, gan ārpus tās, Renātes mamma Ilze Ugaine pateicās visiem, kas devuši ģimenei cerību.
– Kā mums pastāstīja Ziedot.lv, saziedotās naudas pietiks Renātes abām operācijām – pirmā jāveic jau šogad, otrā – pēc gada. Tagad nākotnē raugāmies ar optimismu, lai gan priekšā ceļš uz Vāciju, divas operācijas, atlabšana, vingrojumu veikšana. To mēs izturēsim. Visgrūtākais jau bija tas, ka tik ilgi nezinājām – kas tieši Renātei kaiš. Tikām izbraukājuši daudzus ārstus, rehabilitācijas centrus, bet neviens dakteris skaidri neatbildēja, kas ir par vainu, – ar nelielu rūgtumu atcerējās Renātes mamma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.12.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto